Strona główna » Wpisy opublikowane przez Administrator

Author Archives: Administrator

Galeria prac z konkursu KŁ „Słonka”

W XXI wieku prawie każdy jest posiadaczem telefonu komórkowego z wbudowanym aparatem fotograficznym. Myśliwi z koła łowieckiego ”Słonka” Zielona Góra postanowili wykorzystać ten fakt i zachęcili uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niedoradzu do uwiecznienia piękna okolicznych terenów w obiektywie telefonów. Zorganizowali konkurs fotograficzny pod hasłem „Przyroda w smartfonie”. Wybór zwycięzców był naprawdę trudny ze względu na dużą ilość oraz świetną jakość nadesłanych zdjęć. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród miało miejsce podczas uroczystego apelu z okazji zakończenia roku szkolnego. Zdecydowano się nagrodzić trzy pierwsze miejsca oraz przyznać jedno wyróżnienie. Zwycięzcami konkursu zostali: I – Natalia Rekiel (kl. 7), II – Weronika Pelc (kl. 7), III – Oskar Kołtko (kl. 3). Wyróżnienie otrzymał Wojciech Jachacy (kl. 1).

„Myślistwo to pasja, która bierze się przede wszystkim z umiłowania matki natury oraz umiejętności doceniania jej walorów i bogactwa. Tę umiejętność posiadają wszyscy uczestnicy konkursu, a w szczególności zwycięzcy” – mówił do uczestników apelu pomysłodawca akcji – Łukasz Kempa. Gratulacje, dyplomy oraz nagrody związane z wypoczynkiem na łonie natury (namiot, śpiwory, plecaki turystyczne, latarki itp.) wręczał Prezes KŁ Słonka, Wiesław Januszewicz, kol. Danuta Apenit oraz kol. Łukasz Kempa. Akcja spotkała się z dużą aprobatą lokalnej społeczności. Wiesław Szklarz, dyrektor SP w Niedoradzu, wyraził podziękowania oraz nadzieję i chęć dalszej współpracy z KŁ „Słonka”.

Poniżej prezentujemy nagrodzone prace:

I miejsce – Natalia Rekiel z kl. 7

II miejsce – Weronika Pelc z kl. 7

III miejsce – Oskar Kołtko z kl. 3

Wyróżnienie – Wojciech Jachacy z kl. 1

Plakat konkursu

Zakończenie roku szkolnego

Zakończyliśmy dziś rok szkolny 2017/2018. Na uroczystym apelu nie zabrakło gratulacji i nagród dla uczniów z najwyższymi wynikami, listów gratulacyjnych dla rodziców, licznych podziękowań dla osób i instytucji wspomagających pracę i działalność szkoły. Były nawet prezenty – burmistrz Otynia podarowała szkole nowy sprzęt nagłaśniający, obiecany przy jednej z ostatnich akademii .

Apel swoją obecnością uświetnili liczni goście, wśród nich pani wizytator, Wanda Trzeciak, która przeczytała zgromadzonym list od Lubuskiego Kuratora Oświaty, a ponadto przekazała zaświadczenie dla Juliana Metacka z klasy VII o otrzymaniu tytułu laureata w Przedmiotowym Konkursie z Języka niemieckiego i list gratulacyjny dla nauczyciela tego przedmiotu.

Uroczystość była także okazją do podsumowania konkursów fotograficznych promujących wrażliwość na przyrodę realizowanych przez Koło Łowieckie „Słonka”. Zwycięzcy na pewno będą mogli wykorzystać zdobyte nagrody podczas swoich wakacyjnych podróży.

W trakcie apelu pojawiły się życzenia pomyślności dla dwóch nauczycielek, które kończą pracę w naszej szkole. Pani Hanna Bąk-Juchniewicz przechodzi na emeryturę. Pani Dominika Kosidło zmienia placówkę. Rada Rodziców wyraziła wdzięczność za ich pracę na rzecz uczniów i obdarowała wiązankami kwiatów.

Rodzice w szczególny sposób, bo specjalnie na tę okazję napisaną odą, docenili też przewodniczącą Rady Rodziców, panią Iwonę Przygrodzką. Oklaski i wyrazy wdzięczności dla pani Iwony świadczyły, że nie tylko rodzice, ale i uczniowie i pracownicy szkoły zauważyli jej wielki społecznikowski trud włożony w koordynowanie współpracy rodziców z nauczycielami i dyrektorem.

Podsumowanie roku szkolnego zwieńczyło upragnione przez wszystkich zdanie dyrektora, pana Wiesława Szklarza: „Rok szkolny 2017/2018 uważam za zakończony!”

Życzliwości dla pani Hani i pani Dominiki

Z serdecznościami, życzeniami zdrowia i szczęścia oraz drobnym upominkiem pracownicy szkoły pożegnali dziś panią Hannę Bąk-Juchniewicz, naszą pedagog i nauczycielkę języka polskiego oraz nauczycielkę przyrody, biologii i chemii, panią Dominikę Kosidło. Pani Hania przechodzi na zasłużoną emeryturę. Pani Dominika zmienia szkołę. Obu pań będzie nam brakowało, bo były przecież ważną częścią naszej szkolnej społeczności: Panią Hanię zapamiętamy jako życiowo mądrą osobę, zawsze życzliwą wobec uczniów i wrażliwą na ich potrzeby, pani Dominika dała się poznać jako nauczycielka niezwykle pracowita i kreatywna, a swoją przedsiębiorczością i pomysłami potrafiła zarazić uczniów, co skutkowało licznymi trofeami za zrealizowane przez szkołę projekty prozdrowotne.

Ostatni raz z moją klasą

Dziś, 20 czerwca 2018 r. odbyło się w naszej szkole pożegnanie absolwentów gimnazjum. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: burmistrz Otynia Barbara Wróblewska, sołtys Niedoradza Kazimierz Olszewski, przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Przygrodzka, Rada Pedagogiczna i pozostali pracownicy szkoły, rodzice, goście (w tym nauczyciele-emeryci) oraz uczniowie wszystkich klas.

Wręczono podziękowania i listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i na egzaminie gimnazjalnym. Pani Katarzyna Migacz, jako wychowawca i opiekun wolontariatu, wręczyła podziękowania wolontariuszkom, które opuszczają mury naszej szkoły, dziękując za otwartość i zaangażowanie na rzecz innych.

Piękny polonez w wykonaniu uczniów klasy III gimnazjum był początkiem niezwykłego przedstawienia „ Z uczniowskiego pamiętnika”, w którym absolwenci w zabawny i wzruszający sposób przedstawili scenki z życia klasy. Trzecioklasiści pożegnali się z rówieśnikami i nauczycielami. Podziękowali pedagogom za lata wspólnej pracy, za trud włożony w kształcenie w wychowanie, za życzliwość, zrozumienie, uśmiech. Do podziękowań dołączyli rodzice. Były bukiety kwiatów, koszyczki owoców i łzy wzruszenia. Poruszającemu pożegnaniu towarzyszyły podziękowania dla rodziców i upominki od uczniów klasy II.

Wszystkim absolwentom życzymy wielu sukcesów, dostania się do wymarzonych szkół i realizacji swoich zamierzeń i marzeń.

Burmistrz Otynia pogratulowała wyników w nauce

„To dla mnie wyjątkowy dzień. Wy jesteście naszą chlubą. Chcielibyśmy dzisiaj podziękować za Waszą ciężką pracę.” – tymi słowami burmistrz, pani Barbara Wróblewska, przywitała gości na uroczystym spotkaniu, które odbyło się w dniu 18.06.2018 r. w Urzędzie Miejskim w Otyniu. W obecności rodziców, dyrektorów szkół i wychowawców zostały na nim wręczone nagrody dla najzdolniejszych uczniów gminy Otyń. Wzruszeni rodzice odebrali z rąk pani burmistrz listy gratulacyjne.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to:

  • Oliwia Rekiel (klasa II gimnazjum) – średnia ocen 5,36
  • Maria Gąsiorowska (klasa VII) – średnia ocen 5,64
  • Natalia Rekiel (klasa VII) – średnia ocen 5,36
  • Kamila Marcinkowska (klasa VI) – średnia ocen 5,42
  • Gracjan Dykta (klas VI) – średnia ocen 5,42
  • Mikołaj Januszewicz (klasa IV) – średni ocen 5,45

Serdecznie wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

O zdrowe i piękne zęby

W ramach podsumowania pracy nad kształtowaniem nawyków higienicznych dzieci z klas I- III i oddziału przedszkolnego obejrzały w dniu 15 czerwca 2018 r. film z serii „Przygody doktora Ząbka”. Wartka akcja i ciekawe postacie sprawiły, że wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przygody bohaterów. Utrwaliły przy tym zasady postępowania, które pomagają w utrzymaniu pięknego, białego i zdrowego uśmiechu.

W nawiązaniu do filmu odbyła się również pogadanka poruszająca ten temat, a na zakończenie wręczono dzieciom karty ślubowania, dyplomy i pakiety Colgate (szczoteczka i pasta do zębów). Wszyscy z uśmiechem radości wracali do klas.

Zajęcia przygotowała opiekun Szkolnego Koła PCK i Klubu Wiewiórka, pani Zuzanna Gabrysiak.

Fit lekcja

14 czerwca 2018 roku, na zaproszenie pani Dominiki Kosidło, naszą szkołę odwiedziła pani Sylwia Nawracała – dietetyk, specjalista od zmian nawyków żywieniowych.

Pani Sylwia wygłosiła pogadankę dla wszystkich uczniów naszej szkoły na temat zdrowego odżywiania, wskazała najczęściej popełniane błędy żywieniowe, przestrzegała przed stosowaniem popularnych wśród dzieci i młodzieży produktów spożywczych.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i dostarczyło zarówno dorosłym jak i naszym uczniom wielu odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Było okazją do zweryfikowania własnej wiedzy na temat zdrowego trybu życia i zasad właściwego żywienia.

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

Jak co roku, przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. W poniedziałek, 11.06.2018 r., wszystkie dzieci wierszem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne, na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Na zakończenie programu artystycznego dzieci wręczyły swoim rodzicom samodzielnie przygotowane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była bardzo radosna i przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

A może nad morze?

Na wycieczce jak to na wycieczce- musi być wesoło! I tak własnie było! Uśmiech stale gościł na twarzach uczniów klasy V i klasy II gimnazjalnej, gdy w dniach od 6 do 8 czerwca 2018 r. wspólnie spędzali czas na klasowej wycieczce w Trójmieście. W tym, jakby się mogło wydawać, niedługim czasie odwiedzili wiele ciekawych miejsc. Uczniowie zaczęli wędrówkę po mieście od gdańskiej starówki, następnie zwiedzili Konkatedralną Bazylikę Mariacką i po aż 409 schodkach wspięli się na jej wieżę, tworzącą – wraz z innymi punktami widokowymi starówki – sławną „Koronę Starego Gdańska”.

Potem były jeszcze: Akwarium Gdyńskie, Escape Room, stadion Energa, sopockie molo i oczywiście baloniada na plaży. Uwieńczeniem wycieczki był rejs statkiem na Westerplatte. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale za to pełni wrażeń i bardzo szczęśliwi.

Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy!

Zgodnie z zapowiedzią na profilu facebookowym naszego klubu w piątek, 08.06.2018 r., bawiliśmy się przede wszystkim przy grach nadesłanych nam przez wydawnictwo 2 Pionki. W paczce znalazły się: „Bajkogra: Baba Jaga”, pięknie ilustrowana „Lokomotywa”, licytacyjno-ekonomiczna gra „Na sprzedaż” oraz rarytas dla fanów gier imprezowych w klimatach lekko szpiegowskich – „Decrypto”. Dwie ostatnie zostawiliśmy sobie na razie na następne spotkania, bo upał w ten piątek był taki, że woleliśmy zaaplikować sobie nieco lżejszą rozrywkę…

Przy „Baba Jadze” – wraz z Maćkiem, Mateuszem, Mikołajem i jego dziadkiem, a potem także z Małgosią – rywalizowaliśmy o to, kto najszybciej zrealizuje 3 karty zaklęć. Aby to zrobić trzeba było odkryć trzy żetony lasu z odpowiednimi składnikami. Niby zadanie proste, wszak pamięć mamy wszyscy nienajgorszą, a jednak…Zadanie utrudnia wredna Baba Jaga, przestawiana jak najszybciej rękoma przeciwników. Gdy my odkrywamy żetony, ta szusuje po ścieżkach lasu – ograniczając nam czas na realizację zadania z karty. Zabawy przy „Baba Jadze” mieliśmy co niemiara. Na pewno chętnie ją pokażemy także innym chętnym.

W „Lokomotywę” zagraliśmy w gronie dokładnie „półdziewczyńskim” – Kamila i Małgosia wręcz rozpływały się  urokiem ilustracji na kartach. Za to Filip skupił się na sprawach praktycznych: zbieraniu potrzebnych kart zwierząt, kupowaniu potrzebnych wagonów, sprawnym budowaniu pociągu – aż do zwycięstwa. Filip wygrał, ale gra i tak spodobała się wszystkim przy stole.

Poza tymi dwoma nowościami otworzyliśmy także „Pora na stwora” od Naszej księgarni. Prostota zasad i sympatyczna, pełna niespodzianek rozgrywka, szczególnie spodobała się Filipowi. W tej grze zagrywa się karty z fragmentami potworów, tak aby jak najszybciej utworzyć potwora ze swojej, trzymanej w tajemnicy przed przeciwnikami, karty. Jednocześnie oni próbują utworzyć swoje potwory z tych samych części trafiających na środek stołu. Sukces ogłaszany słowami ‚Mam go!” w najbardziej niespodziewanych momentach gry potrafi wywołać salwy śmiechu.

Co jeszcze? Na stoły w miniony trafiły także stare dobre i wciąż lubiane przez nas tytuły z klubowej szafki-grajki: Mikołaj z dziadkiem zagrali w „Dzieci z Carsassonne” – i to bodajże z dwa razy. Mateusz z panem Marcinem w grze „303” przywołali historyczną bitwę o Anglię. Żeńska ekipa klubu plus Mikołaj zagrała także w „Marrakech”.

Na kolejny piątek, 15.06.2018 r. zaplanowane jest ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie klubu „Zagraj”. Kto chce jeszcze zabrać na wakacje miłe wspomnienia ze wspólnej zabawy przy grach planszowych w naszej szkole, tego serdecznie zapraszamy.

Archiwum strony

Poczta pracownicza