Strona główna » Wpisy opublikowane przez Administrator

Author Archives: Administrator

Mikołajki w Otyniu

6 grudnia 2018 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu spotkały się na otyńskim rynku z Mikołajem, który przygotował dla nich paczki. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na gościa, który z powodu braku śniegu przybył w bryczce z konnym zaprzęgiem. Podarunki sprawiły dzieciom wiele radości, a wizyta Mikołaja na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz świąteczny, na którym swoje stoisko miał nasz szkolny wolontariat. Środki zebrane ze sprzedaży ozdób zostaną przekazane Domowi Samotnej Matki w Zielonej Górze.

W trosce o zdrowe zęby

W ramach prowadzonego od kilku lat programu propagującego dbałość higieny jamy ustnej pod hasłem „Dziel się uśmiechem” w klasach I – VI przeprowadzono w naszej szkole kolejną pogadankę. Uczniowie wykazali się znaczną wiedzą w tym temacie.

Aby utrwalać dobre nawyki i zachęcać do poszerzania wiedzy w tym temacie opiekun Szkolnego Koła PCK, Pani Zuzanna Gabrysiak wręczyła uczniom pakiety wyposażone w książkę z ważnymi informacjami, dotyczącymi dbałości o zdrowy uśmiech, pastę i szczoteczkę do zębów jak również gumę do żucia Orbit, o której uczniowie wypowiadali się, że również pomaga w utrzymaniu czystości uzębienia.

Temat dbałości o zdrowe zęby jest zawsze aktualny i na pewno będziemy do niego jeszcze wracać.

Zabawa andrzejkowa

Noc od wieków obchodzona
Jest magiczna i szalona
Wróżby magia dobrze wiecie
Bawią świetnie w całym świecie

30 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole andrzejkowa zabawa dla uczniów klas IV-VIII oraz gimnazjum. Dyskoteka, połączona z zabawnymi wróżbami, została przygotowana przez szkolnych wolontariuszy pod opieką pani Katarzyny Migacz.

Starsi uczniowie zaaranżowali stanowiska z wróżbami, stoisko z ciasteczkami z wróżbą oraz innymi smakołykami. Dochód ze sprzedanych produktów zostanie przekazany na świąteczne prezenty dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze.

Dziękujemy wszystkim, którzy będąc uczestnikami dyskoteki włączyli się w akcję pomocy innym. Chcemy również podziękować Radzie Rodziców za wsparcie finansowe zabawy, które przeznaczono na dekorację, słodki bilet wstępu dla każdego ucznia oraz soczki.

Andrzejki klasy trzeciej

Według tradycji 30 listopada obchodzimy Andrzejki – wieczór wypełniony wróżbami i przepowiedniami. By zwyczajowi stało się zadość, klasa trzecia zorganizowała dla siebie zabawę z tej okazji. Każdy miał możliwość powróżyć sobie i z przymrużeniem oka popatrzeć w przyszłość. Nie lada wyzwaniem było odczytywanie znaczenia poszczególnych kształtów, powstałych z lanego wosku.  Z uśmiechem na ustach bawiliśmy się przy stosownej muzyce, a słodki, skromny poczęstunek był dopełnieniem tego wydarzenia.

Boska uczta

21 listopada 2018 r. w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa, uczniowie klasy V wzięli udział w projekcie „Uczta bogów”. Uczestnicy przygotowywali prezentację wybranego wcześniej boga lub bogini antycznej oraz uczestniczyli w konkursie mitologicznym przygotowanym przez panią Katarzynę Migacz. Sprawdzali swoją wiedzę, umiejętności i kreatywność.

Oprócz wiedzy towarzyszyła nam świetna zabawa.

 

Konkurs poetycki

Konkurs Poetycki

organizowany przez bibliotekę
Szkoły Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Niedoradzu,
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Celem konkursu jest :

· rozwijanie zainteresowań książką i czytanie
· rozbudzanie wyobraźni i pasji literackiej
· inspirowanie uczniów do pracy twórczej

Kryteria oceny prac

· pomysłowość,
· oryginalność ujęcia tematu,
· samodzielność wykonania.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest :

· napisanie wiersza o książce lub czytaniu
· do konkursu zgłaszane są samodzielnie napisane wiersze
· wiersz może być napisany ręcznie (czytelnie) lub przepisany na komputerze, na kartce formatu A4.
· do każdej zgłoszonej do konkursu pracy należy dołączyć informacje: imię i nazwisko ucznia, klasę.

Prace należy dostarczyć do 7 grudnia 2018r. do biblioteki szkolnej.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone!

Dzień Misia

W piątek, 23 listopada, przedszkolaki oraz uczniowie klasy I uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem i miało okazję poznać historię święta Pluszowego Misia, wysłuchać fragmentów książki Czesława Janczarskiego pt. „ Nowi przyjaciele Misia Uszatka” czytanych przez Pana Dyrektora oraz skosztować misiowych żelków. Następnie, odbyły się wspólne zabawy przy misiowych piosenkach oraz wykonano prace plastyczne. Na zakończenie Pan Dyrektor wręczył wszystkim uczestnikom spotkania pamiątkowe dyplomy.
W przyszłym roku na pewno po raz kolejny zaprosimy wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne będziemy się uczyć, bawić, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

23 listopada 2018 r. uczniowie klasy I szkoły podstawowej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość została przygotowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, by zachęcić uczniów do korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki i rozwijania swoich pasji czytelniczych.

W ramach spotkania szkolni wolontariusze, pod opieką pani Katarzyny Migacz, przygotowali przedstawienie o korzyściach płynących z czytania i radości, jaką dają książki. Mali uczniowie rozwiązywali zagadki i prezentowali znajomość alfabetu. Wolontariusze przygotowali również zakładki dla dzieci, a wychowawczyni klasy I wręczono dyplom.

Życzymy nowym czytelnikom sukcesów, pięknych przygód przeżywanych na kartach książek. Niech pamiętają, że biblioteka jest dla nich miejscem radosnym i bezpiecznym, gdzie są zawsze mile widziani.

Ślubowanie pierwszoklasistów

26 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Już od rana wśród pierwszaków panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w galowe stroje z biretami na głowie z niecierpliwością czekały na ten bardzo ważny dla nich moment. Podczas uroczystości pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Znajomość języka angielskiego, przepisów ruchu drogowego, wiedzy o Ojczyźnie i patronie szkoły to dowód, że dzieci są gotowe do nauki w szkole.

W podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszacy złożyli ślubowanie. Po ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił Pan Dyrektor dotykając ołówkiem ramion uczniów.

Pełnoprawni uczniowie otrzymali z rąk dyrektora legitymacje szkolne, a Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Przygrodzka wręczyła pamiątkowe dyplomy. Pierwszaki otrzymały też życzenia i upominki od młodszych kolegów. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Rodzice również pamiętali o święcie swoich dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodkie” przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Weź udział w konkursie fotograficznym!

Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez bibliotekę szkolną. Wszystkie niezbędne informacje na temat tego konkursu znajdziecie w zamieszczonym poniżej regulaminie. Liczymy na Wasz liczny udział w konkursie i mnóstwo świetnych, pomysłowych zdjęć.

Regulamin Konkursu Fotograficznego
„ Moja mała Ojczyzna”

organizowanego przez bibliotekę
Szkoły Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Niedoradzu,
w ramach 100-lecia Odzyskania Niepodległości

CELE KONKURSU:

 • rozumienie istoty patriotyzmu przez uczniów,
 • wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej,
 • umocnienie poczucia tożsamości lokalnej,
 • zainteresowanie fotografowaniem jako kreatywnym sposobem spędzania wolnego czasu,
 • realizacja zainteresowań i pasji uczniów.

Zakres tematyczny konkursu

 1. Twórcza i indywidualna interpretacja tematu „Moja mała Ojczyzna”;
 2. Promowanie miejsc ważnych dla społeczeństwa lokalnego.

Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem konkursu jest biblioteka Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicz w Niedoradzu.
 2. Zasady konkursu określa niniejszy regulamin.
 3. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów szkoły podstawowej.
 4. Prace wykonane niezgodnie z regulaminem nie będą brane pod uwagę przy ocenie konkursowej
 5. Zgłoszenie zdjęcia do konkursu oznacza zgodę na zasady zawarte w niniejszym regulaminie oraz nieodpłatne wykorzystywanie fotografii w celu promowania konkursu.
 6. Organizator zastrzega sobie prawo do promocji fotografii zgłoszonych do konkursu, umieszczania ich w przestrzeni internetowej w mediach i wykorzystywania ich w innych w formie z podaniem danych autora (imię i nazwisko).
 7. O wynikach konkursu uczestnicy zostaną powiadomieni na apelu szkolnym.
 8. Zgłoszone do konkursu nie będą zwracane; zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie.

Prace konkursowe

 1. Każdy uczestnik przekazuje od 1 do 3 fotografii na adres: k.migacz@spniedoradz.pl
  (zdjęcia wydrukowane lub na płycie CD).
 2. Fotografie mogą być kolorowe, czarno białe lub w sepii.
 3. Do fotografii należy dołączyć informacje o autorze: imię, nazwisko oraz klasę.
 4. Termin zgłaszania zdjęć mija dnia 5 listopada.
 5. Uczestnik konkursu akceptuję regulamin i oświadcza, że:
  • posiada pełnię praw autorskich do zgłoszonych w konkursie prac i są one wynikiem samodzielnej pracy uczestnika konkursu;
  • ponosi odpowiedzialność za uzyskanie zgody na publikację wizerunku każdej osoby znajdującej się na fotografii;
  • wyraża zgodę na korzystanie z utworu, jakim jest praca konkursowa, poprzez udzielenie nieodpłatnej zgody na następujących polach eksploatacji: publiczne wyświetlanie, wystawianie, odtwarzanie, w szczególności publikacja prac konkursowych na wystawie oraz na stronie internetowej.

Kryteria oceniania prac konkursowych

 1. Oceny fotografii dokona powołane jury.
 2. Ocenianiu podlegać będą następujące elementy prac fotograficznych:
  • zgodność z tematyką konkursu;
  • ekspresja emocji zawartych w obrazie;
  • pomysłowość;
  • oryginalność;
  • estetyka wykonania pracy.

Nagrody

 1. Nagrody zostaną przyznane autorom, których prace uzyskają największą liczbę punktów.
 2. Organizator przewiduje przyznanie nagród rzeczowych.

Archiwum strony

Poczta pracownicza