Strona główna » Wpisy opublikowane przez Administrator

Author Archives: Administrator

Maraton egzaminacyjny!

Egzaminy zakończone. W tym roku po raz ostatni uczniowie przystąpili do egzaminów gimnazjalnych i po raz pierwszy do egzaminu ósmoklasisty. W naszej szkole dziś, 17 kwietnia, zakończył się maraton egzaminacyjny. Uczniowie dzielnie stawili czoło testom z poszczególnych przedmiotów, do których przygotowywali się pod okiem swoich nauczycieli.

Mamy nadzieję, że będą zadowoleni z wyników. Trzymamy za nich kciuki i życzymy dobrego, wyczekiwanego odpoczynku.

Wolontariusze na kiermaszu

W niedzielę, 14 kwietnia 2019 r., na rynku w Otyniu odbył się Kiermasz Wielkanocny. Uczestniczyli w nim również nasi wolontariusze, którzy pod opieką pani Katarzyny Migacz przygotowali piękne, świąteczne ozdoby.

W imieniu wszystkich zaangażowanych w Szkolny Wolontariat pragniemy złożyć Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom administracji i obsługi, i życzenia radości, otwartości i akceptacji dla innych.

Poetyckie zmagania zakończone sukcesem

W piątek 29 marca 2019 r. w Centrum Kultury w Żaganiu odbył się Finał Wojewódzki III kategorii wiekowej Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego ” ProArte”. Wśród występujących nie zabrakło ucznia naszej szkoły. Miłosz Potęga świetnie zaprezentował się przed Radą Artystyczną, w skład której weszli: Maria Dokowicz, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu im.Adama Mickiewicza w Poznaniu, instruktorka ds.teatru i recytacji, Gabriela Augustyniak-Żmuda – asystent w Instytucie Slawistyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, nauczyciel języka polskiego jako obcego oraz Lidia Kurzawa – absolwentka warszawskiej PWST. Rada oceniła Miłosza bardzo wysoko. Uczeń został wyróżniony zdobywając tytuł Finalisty Etapu Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

Był to już ostatni etap zmagań, które zakończyły się dla Miłosza należytym zwycięstwem. Gratulujemy!

 

Strażak u przedszkolaków

1 kwietnia 2019 r.  gościliśmy w oddziale  przedszkolnym w Niedoradzu Pana Marcina Urbanowskiego, który jest  zawodowym strażakiem w Powiatowej  Staży Pożarnej w  Nowej Soli oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Otyniu.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.

Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz omówiły sytuacje, kiedy powinny ich używać. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami.

Dzieci z wielką radością przymierzały ubiór strażaka, kask, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami..

Dziękujemy  Panu Marcinowi Urbanowskiemu za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Pierwszy Dzień Wiosny i Bezpiecznego Internetu

W końcu nadeszła długo oczekiwana przez nas wiosna. Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole połączyliśmy z Dniem Bezpiecznego Internetu. Dlatego ten czwartek rozpoczął się od konkurencji sprawdzających wiedzę nt. bezpiecznego zachowania się w sieci. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały piękne plakaty utrwalające najważniejsze wiadomości o zachowaniu się w internecie, które stanowiły piekne tło do naszych późniejszych zabaw .

Następnie Panie Katarzyna Cybulska i Katarzyna Wyka poprowadziły konkurencje przeplatane  zabawami przekazującymi w ciekawej formie wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Każda grupa wiekowa bardzo aktywnie brała w nich udział. Było dużo radości i zdrowej rywalizacji. Na koniec imprezy dzieci otrzymały słodkie poczęstunki i dyplom .

Z  kolei z okazji Pierwszego Dnia Wiosny na niektórych lekcjach nastąpiła zamiana ról, ponieważ znaleźli się odważni uczniowie, którzy chcieli sprawdzić się w roli nauczycieli. Momentami było trudno. Okazało się, że nie tak łatwo zapanować nad klasą.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbyły się również szkolne rozgrywki piłki siatkowej. Wzięły w nich udział cztery drużyny przy czym każda składała się z uczniów od klasy IV do III gimnazjum. Rywalizacja była zacięta, a doping gorący. Choć tylko jedna drużyna mogła zwyciężyć, to jednak każda otrzymała puchar wypełniony słodkościami.

Dzień Życzliwości

Już nie po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości, który przypada 20 marca. W tym wyjątkowym dniu, ktoremu patronował Samorząd Szkolny wraz z jego opiekunem, Panią Renatą Jastrzębską, każda klasa przygotowała drobne upominki dla koleżanek i kolegów z wylosowanej prze siebie innej klasy. Najczęściej były to słodycze i zabawne drobiazgi, które wywołały uśmiech na niejednej twarzy. Dodatkowo pozytywną atmosferę potęgował fakt, że uczniowie każdej klasy mieli na sobie ubrania w jednym kolorze. Przez to na korytarzach zrobiło się wyjątkowo i kolorowo.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego nie zapomnieli również o przedszkolakach, nauczycielach oraz pracownikach obsługi.

W wyniku głosowania przeprowadzonego w dniach poprzedzających święto zostali wyłonieni Królowa i Król Życzliwości, a zostali nimi Hania Szelest oraz Kacper Przygrodzki, oboje z klasy IV. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje.

W tym dniu nie brakowało słów sympatii i mamy nadzieję, że słowa życzliwości będzie słychać na szkolnych korytarzach nie tylko od święta.

Dzień Liczby Pi

14 marca przypada Dzień liczby Pi. My w naszej szkole obchodziliśmy go z niewielkim opóźnieniem spowodowanym zaplanowanymi rekolekcjami. W obchodach wzięli udział uczniowie klasy VIII oraz III gimnazjum. W trakcie spotkania, przygotowanego i przeprowadzonego przez Panią Renatę Jastrzębską, uczniowie mogli dowiedzieć się, co to jest liczba Pi, do czego jej używamy oraz poznali kilka ciekawostek dotyczących tej niesamowitej wartości.

Ćwiczenia interaktywne dotyczące praktycznego wykorzystania liczby Pi nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Najwięcej emocji i zabawy dostarczyło szukanie wyrazów zaczynających się na pi… oraz tworzenie przestrzennych modeli litery.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, bo jakie byłoby to święto bez słodyczy (tym razem obowiązkowo zawierających w nazwie liczbę Pi :)).

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 13 – 15 marca br w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Piotr Juckiewicz, wikariusz z Bytnicy. Dla uczęszczających na lekcje religii uczniów naszej szkoły był to wspaniały czas słuchania Boga, uczenia się Jego mądrości i wzrastania w tym, co dobre.

Ksiądz Piotr trudne prawdy wiary tłumaczył nam w prosty i obrazowy sposób. Było dużo śpiewu, ale i ….doświadczeń chemicznych. Tak. Brudna woda po wlaniu tajemniczej substancji stawała się ponownie biała, obrana ze skórki pomarańcza wędrował na dno szklanego naczynia, a cała pomarańcza unosiła się na powierzchni wody itd.

Dziękujemy księdzu Piotrowi za wspólny, piękny czas. Bóg zapłać!!!

Małgosia laureatką w olimpiadzie PCK.

Jakże emocjonujący dla naszych uczniów okazał się etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Oczekiwaniu na ogłoszenie wyników testu towarzyszyła cisza i wyczuwało się napięcie. Do sali wchodzi przewodniczący komisji konkursowej i podaje informację – dwie osoby zdobyły tę samą ilość punktów, konieczna dogrywka o pierwsze miejsce. Pada nazwisko Małgorzata Bojczuk.

Wielki sukces Małgosi ! II miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.

Gratulacje, nagrody i dyplomy od organizatorów i współuczestników olimpiady. Miłym akcentem jest również podkreślenie przez jury oryginalności działań prozdrowotnych organizowanych na terenie naszej szkoły.

Gratulujemy Małgosi, a także opiekunowi Szkolnego Koła PCK, Pani Zuzannie Gabrysiak i życzymy dalszych sukcesów.

Targi edukacyjne „Absolwent 2019”

12 marca 2019 r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Zielonej Górze odbyły się targi edukacyjne „Absolwent 2019”. W targach, których celem było zaprezentowanie szerokiej oferty kierunków kształcenia szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych wzięli udział uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjalnej naszej szkoły. Uczniowie mieli możliwość spotkania się z nauczycielami i uczniami szkół, do których będą składać podania o przyjęcie od września. Uzyskali informacje, których często nie ma w informatorach i na stronach internetowych. Nasi uczniowie mogli wyjaśnić ewentualne wątpliwości dotyczące dalszej drogi kształcenia.

Archiwum strony

Poczta pracownicza