Strona główna » Wpisy opublikowane przez Administrator

Author Archives: Administrator

Wolontariusze na Nowy Rok

Szkolni wolontariusze wraz z opiekunem, panią Katarzyną Migacz, pragną złożyć Wszystkim ogromne podziękowania za pomoc w realizacji wszystkich akcji w roku 2018.

Dzięki Wam zebraliśmy znicze na zapomniane groby na miejscowym cmentarzu, uzbieraliśmy znaczną kwotę, za którą kupiliśmy prezenty i przekazaliśmy na rzecz Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze oraz zebraliśmy monety w ramach akcji Góra Grosza. Bez zaangażowania i pracy wolontariuszy, ich rodziców ale również uczniów, Rady Rodziców i innych darczyńców żadne nasze działania nie byłyby skuteczne. DZIĘKUJEMY!

Jednocześnie chcemy złożyć serdeczne życzenia noworoczne,
nadziei, która ogrzeje swym ciepłem Was i Wasze domy,
otwartych serc i słów,
które przyniosą szczęście i radość.

Szczęśliwego Nowego Roku 2019!

Rodzina Addamsów świątecznie

Uczniowie klasy VIII i VII skorzystali z oferty repertuaru Teatru Muzycznego w Poznaniu i obejrzeli spektakl muzyczny pt.: „Rodzina Addamsów”. Zachwyciła nas budząca grozę scenografia, rozśmieszyły pomysły głównych bohaterów. Po spektaklu młodzież miała okazję zadać pytania aktorom, których wcześniej oklaskiwała.

Wieczorem spacerowaliśmy po Starym Rynku, przywitaliśmy się z koziołkami i fotografowaliśmy się przy poznańskiej choince. Wspólnie spędziliśmy czas podziwiając ozdoby świąteczne prezentowane na jarmarku bożonarodzeniowym.

Teatr online

iTeatr dla Szkół to autorski projekt, oparty na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce. Odbiorcami  transmisji teatralnych na żywo, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla. 14 grudnia uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w tym kulturalnym wydarzeniu. Obejrzeliśmy spektakl pt. „Zorro” z repertuaru Teatru Dziecięcego Zagłębia w Będzinie.

Mikołajki w Otyniu

6 grudnia 2018 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu spotkały się na otyńskim rynku z Mikołajem, który przygotował dla nich paczki. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na gościa, który z powodu braku śniegu przybył w bryczce z konnym zaprzęgiem. Podarunki sprawiły dzieciom wiele radości, a wizyta Mikołaja na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz świąteczny, na którym swoje stoisko miał nasz szkolny wolontariat. Środki zebrane ze sprzedaży ozdób zostaną przekazane Domowi Samotnej Matki w Zielonej Górze.

W trosce o zdrowe zęby

W ramach prowadzonego od kilku lat programu propagującego dbałość higieny jamy ustnej pod hasłem „Dziel się uśmiechem” w klasach I – VI przeprowadzono w naszej szkole kolejną pogadankę. Uczniowie wykazali się znaczną wiedzą w tym temacie.

Aby utrwalać dobre nawyki i zachęcać do poszerzania wiedzy w tym temacie opiekun Szkolnego Koła PCK, Pani Zuzanna Gabrysiak wręczyła uczniom pakiety wyposażone w książkę z ważnymi informacjami, dotyczącymi dbałości o zdrowy uśmiech, pastę i szczoteczkę do zębów jak również gumę do żucia Orbit, o której uczniowie wypowiadali się, że również pomaga w utrzymaniu czystości uzębienia.

Temat dbałości o zdrowe zęby jest zawsze aktualny i na pewno będziemy do niego jeszcze wracać.

Zabawa andrzejkowa

Noc od wieków obchodzona
Jest magiczna i szalona
Wróżby magia dobrze wiecie
Bawią świetnie w całym świecie

30 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole andrzejkowa zabawa dla uczniów klas IV-VIII oraz gimnazjum. Dyskoteka, połączona z zabawnymi wróżbami, została przygotowana przez szkolnych wolontariuszy pod opieką pani Katarzyny Migacz.

Starsi uczniowie zaaranżowali stanowiska z wróżbami, stoisko z ciasteczkami z wróżbą oraz innymi smakołykami. Dochód ze sprzedanych produktów zostanie przekazany na świąteczne prezenty dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze.

Dziękujemy wszystkim, którzy będąc uczestnikami dyskoteki włączyli się w akcję pomocy innym. Chcemy również podziękować Radzie Rodziców za wsparcie finansowe zabawy, które przeznaczono na dekorację, słodki bilet wstępu dla każdego ucznia oraz soczki.

Andrzejki klasy trzeciej

Według tradycji 30 listopada obchodzimy Andrzejki – wieczór wypełniony wróżbami i przepowiedniami. By zwyczajowi stało się zadość, klasa trzecia zorganizowała dla siebie zabawę z tej okazji. Każdy miał możliwość powróżyć sobie i z przymrużeniem oka popatrzeć w przyszłość. Nie lada wyzwaniem było odczytywanie znaczenia poszczególnych kształtów, powstałych z lanego wosku.  Z uśmiechem na ustach bawiliśmy się przy stosownej muzyce, a słodki, skromny poczęstunek był dopełnieniem tego wydarzenia.

Boska uczta

21 listopada 2018 r. w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa, uczniowie klasy V wzięli udział w projekcie „Uczta bogów”. Uczestnicy przygotowywali prezentację wybranego wcześniej boga lub bogini antycznej oraz uczestniczyli w konkursie mitologicznym przygotowanym przez panią Katarzynę Migacz. Sprawdzali swoją wiedzę, umiejętności i kreatywność.

Oprócz wiedzy towarzyszyła nam świetna zabawa.

 

Konkurs poetycki

Konkurs Poetycki

organizowany przez bibliotekę
Szkoły Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Niedoradzu,
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Celem konkursu jest :

· rozwijanie zainteresowań książką i czytanie
· rozbudzanie wyobraźni i pasji literackiej
· inspirowanie uczniów do pracy twórczej

Kryteria oceny prac

· pomysłowość,
· oryginalność ujęcia tematu,
· samodzielność wykonania.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest :

· napisanie wiersza o książce lub czytaniu
· do konkursu zgłaszane są samodzielnie napisane wiersze
· wiersz może być napisany ręcznie (czytelnie) lub przepisany na komputerze, na kartce formatu A4.
· do każdej zgłoszonej do konkursu pracy należy dołączyć informacje: imię i nazwisko ucznia, klasę.

Prace należy dostarczyć do 7 grudnia 2018r. do biblioteki szkolnej.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone!

Dzień Misia

W piątek, 23 listopada, przedszkolaki oraz uczniowie klasy I uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem i miało okazję poznać historię święta Pluszowego Misia, wysłuchać fragmentów książki Czesława Janczarskiego pt. „ Nowi przyjaciele Misia Uszatka” czytanych przez Pana Dyrektora oraz skosztować misiowych żelków. Następnie, odbyły się wspólne zabawy przy misiowych piosenkach oraz wykonano prace plastyczne. Na zakończenie Pan Dyrektor wręczył wszystkim uczestnikom spotkania pamiątkowe dyplomy.
W przyszłym roku na pewno po raz kolejny zaprosimy wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne będziemy się uczyć, bawić, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

Archiwum strony

Poczta pracownicza