Strona główna » Wpisy opublikowane przez Wiesław Szklarz

Author Archives: Wiesław Szklarz

RADA PEDAGOGICZNA

We wtorek, 27 sierpnia 2019 o godz. 9.00 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Niedoradzu.

Podziękowania za Ferie 2019

Kończymy nasze pełne radości ferie. To dobry moment żeby podziękować wszystkim, dzięki którym dzieci spędziły tak atrakcyjne czas.

Wielkie podziękowania należą się Panu Dyrektorowi Wiesławowi Szklarzowi za pomoc w zorganizowaniu ferii oraz za wsparcie przy ich realizacji. Z pewnością nic by nam się nie udało zrobić, gdyby nie nasi kochani nauczyciele: przede wszystkim Pani Katarzyna Cybulska, a także Pani Beata Linkiewicz, Pani Zuzanna Gabrysiak, Pani Marta Słońska i Pani Jolanta Piechowiak oraz Pan Witold Osiński. Ci Państwo poświęcili swój wolny czas na opiekę nad naszymi dziećmi. Wspaniałymi opiekunkami były również Pani Urszula Matkowska i Jolanta Kmieć.

Trzeba zaliczyć do niezastąpionych opiekunów kochane mamy, Panie Monikę Ciechanowicz, Magdalenę Banach, Martę Gromek, Wiolettę Wiśniewską i Martę Kołtko, które niejednokrotnie poświęciły swój urlop, aby opiekować się dziećmi podczas wyjazdów.

Nie byłoby spotkań i wyjazdów za symboliczną kwotę, gdyby nie nasi wspaniali sponsorzy na czele z Panią Burmistrz Barbarą Wróblewską. Dziękujemy zawsze nas wspierającym państwu Kindze i Mariuszowi Gąsiorowskim oraz Radzie Sołeckiej Wsi Niedoradz. Nie możemy zapomnieć o Panu Waldemarze Bojko i Kole Łowieckim Słonka, dzięki któremu odbył się zajęcia w poniedziałek. Wspomagali nas również Państwo Magdalena i Rafał Gotowiec oraz nasz radny Pan Zbigniew Bereś. Również nasz sprawdzony już wielokrotnie przyjaciel szkoły, Firma SOLPASZ z Nowej Soli wspomogła nas w organizacji ferii.

Podziękowania za współpracę ślemy także Parkowi Trampolin Skokoloko z Zielonej Góry, Chatce Małgorzatki za piernikowe warsztaty i Pani Annie i Panu Kamilowi Ast.

Wielkie, wielkie dzięki, bo bez Was wszystkich cudowne ferie 2019 nie odbyłoby się. Wy spowodowaliście u naszych dzieci uśmiech, który nie schodził z ich twarzy przez cały ten tydzień. Takie inicjatywy, jak nasza, są bardzo potrzebne. A dowodem jest ilość uczestników. W pierwszym i drugim dniu ponad 40 dzieci, w trzecim ok. 80, w czwartym ponad 40 i w piątym ok. 50. Razem możemy wszystko! Jeszcze raz wszystkim państwu dziękuję za poświęcony czas, a przede wszystkim za serce okazane uczniom naszej szkoły.

Przewodnicząca Rady Rodziców, Iwona Przygrodzka.

Ferie 2019 – dzień 5

Dekorowanie pierników to świetna zabawa! W piątek 19 stycznia odbyły się warsztaty, które pobudzały wiele zmysłów, a najbardziej … węch. W całej szkole unosił się zapach miodowych pierników, wywołujący w nas wiele miłych skojarzeń. Po wysłuchaniu historii powstania ciasta piernikowego i poznaniu jego tajnych składników, które przedstawiła Pani Małgorzata Kościelak z Ciastkarni Chatka Małgorzatki w Zielonej Górze, uczestnicy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do dekorowania piernikowych serc. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Wiele z nich było przygotowywanych z myślą o zbliżającym się Dniu Babci i Dziadka.

Szkoda, że był to ostatni dzień pełnych wrażeń ferii, które uczniowie naszej szkoły spędzili w bardzo atrakcyjny sposób.

Z inicjatywy Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Iwony Przygrodzkiej odbyło się spotkanie z Panią Burmistrz Barbarą Wróblewską, Dyrektorem Szkoły Panem Wiesławem Szklarzem, Radą Sołecką Niedoradza,  Radnym Panem Zbigniewem Beresiem i jednym ze sponsorów  Panem Waldemarem Bojko oraz nauczycielami.

Pani Burmistrz podziękowała Radzie Rodziców, Dyrektorowi Szkoły, członkom Rady Sołeckiej, sponsorom  oraz nauczycielom za wspaniałą współpracę, zorganizowanie atrakcyjnych ferii zimowych  oraz opiekę  nad uczestnikami podczas spotkań  warsztatowych i wyjazdów.  Pani Iwona Przygrodzka podziękowała wszystkim za wspieranie działań oraz inicjatyw realizowanych przez Radę Rodziców oraz otwarte serca na potrzeby uczniów. Nie zabrakło także słodkiego piernikowego serca dla uczestników spotkania.

Ferie 2019 – dzień 4

Nie mniej atrakcyjny, niż poprzednie dni naszych ferii, okazał się czwartek, kiedy to chętne dzieci wyjechały do Zielonej Góry do sali zabaw i kina. Wszystkie dzieci spędziły wesoło czas bawiąc się w SALI ZABAW AREK. Po udanej zabawie zajadły posiłek w MC DONALD’S, a następnie udały się do kina CINEMA na film pt. „RALF DEMOLKA”.

Był to dzień pełen wesołej zabawy, wielu wrażeń, dobrych emocji i radosnego uśmiechu wszystkich dzieci.

Dziękujemy organizatorom i opiekunom za, wspólny mile spędzony czas.

Ferie 2019 – dzień 3

Środa, 16 stycznia,  była kolejnym dniem atrakcji podczas tegorocznych ferii. Dzięki zaangażowaniu Przewodniczącej Prezydium Rady Rodziców, Pani Iwony Przygrodzkiej, i całej Rady Rodziców dzieci z naszej szkoły wyjechały do Parku trampolin SKOKOLOKO i CINEMA CITY w Zielonej Górze. W wycieczce wzięło udział 76 dzieci czyli ponad połowa uczniów naszej szkoły.

Połączenie aktywnego wypoczynku w Skokoloko oraz wizyta w kinie,  gdzie obejrzały film pt. „BUMBLEBEE” podobał się młodszym i starszym dzieciom.

Wielkie „Dziękujemy” za zorganizowanie ciekawej formy spędzenia wolnego czasu wszystkim opiekunom: rodzicom i nauczycielom.

Ferie 2019 – dzień 2

Drugi dzień ferii wypełniły nam gry i zabawy z animatorem.

Zabawa z zimową wróżką sprawiła, że sroga zima zmieniła się w ciepły i radosny czas. Do magicznej, zimowej krainy dzieci przeszły przez długi tunel i nauczyły się trudnej sztuki tańca Elfów.

Ponadto, uczestnicy bawili się w wyścigach bałwanów, a pani animatorka malowała buźki i kolorowała dzieciom włosy.

Zabawie towarzyszyła dobra muzyka i jeszcze lepsza atmosfera!!!

 

Ferie 2019 – dzień 1

Ferie zimowe 2019 rozpoczęły się od spotkania z przedstawicielami koła łowieckiego „Słonka”: Panią Justyną Górecką i Panem Waldemarem Bojko, zainicjowanego przez nauczycielki Panią Katarzynę Cybulską i Panią Zuzannę Gabrysiak.

Pani Justyna wprowadziła nas w świat przyrody, jej tajniki i życie zwierząt. Na początku dzieci nauczyły się zawołania, jakim witają się myśliwi, dowiedziały się czego nie wolno robić w lesie, gdzie i jakie zwierzęta  zamieszkują nasze lasy, po co dzikom oręża i wiele innych ciekawostek.

Spotkanie zakończyło się zajęciami warsztatowymi podczas których dzieci rozpoznawały po sierści zwierzę, odrysowywało ślady kopyt sarny, dzika, itp. Na zakończenie odbył się krótki konkurs tego, co się dzieci nauczyły.

Wszystkim przybyłym uczniom bardzo spodobało się spotkanie i każdy wyszedł ze spotkania z upominkiem i nadzieją, że w przyszłości jeszcze się spotkamy.

A to dopiero początek ferii zimowych w szkole. Przed nami kolejne atrakcje.

Olimpiada PCK

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy olimpiady musza wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/ AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wiedzy o PCK. Wzorem lat ubiegłych i tym razem uczniowie klas VIII i III gimnazjum wzięli udział w tym trudnym zadaniu.

Zwycięzcy etapu szkolnego Oliwia Rekiel i Małgosia Bojczuk w dniu 8 stycznia reprezentowały naszą szkołę na etapie rejonowym. Jak zwykle nasi nie zawiedli. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów Małgorzata Bojczuk zajęła  I m-ce. O podium otarła się również Oliwia Rekiel( IV m-ce). HUUURRAA Gratulujemy naszym koleżankom i życzymy sukcesu na etapie okręgowym. Później zostanie już tylko etap centralny (ogólnopolski).

 

Bezpieczne ferie ze strażakami

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami w ramach akcji BEZPIECZNE FERIE. Wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady zgłaszania wypadków i numery alarmowe. Jak każdego roku, nasi uczniowie obejrzeli prezentację o tym, jak uniknąć zagrożeń związanych z zimowym wypoczynkiem. Najbardziej aktywni uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe nagrody. Życzymy udanych, a przede wszystkim bezpiecznych ferii!

Jasełka w Niedoradzu

W czwartek, 20 grudnia 2018 roku, o godzinie 17.00 odbyły się w naszej szkole jasełka. Uczniowie pod kierownictwem księdza Marcina przy wielkim zaangażowaniu Pani Katarzyny Cybulskiej, Pani Beaty Linkiewicz i Pani Iwony Stefaniak przygotowali wspaniały występ. Na zaproszenie bardzo licznie przybyli do naszej szkoły rodzice i mieszkańcy Niedoradza.

W pięknej scenerii świątecznej (przygotowanej przez Panów Wojciecha Mazura, Waldemara Glinkę i Marka Wolskiego, przy logistycznym wsparciu Pana Mariusza Gąsiorowskiego) dzieci przedstawiły tradycyjne przedstawienie jasełkowe, w którym wystąpiły znane postacie: król Herod, śmierć, diabeł, trzej królowie, pastuszkowie i oczywiście Święta Rodzina. Wspólnie śpiewane przez wszystkich kolędy jeszcze bardziej wprowadziły nas w świąteczny klimat.

Ale cóż to za święta, które nie są uzupełnione przez prezenty od Mikołaja. Do szkoły, na wezwanie uczniów, przybył święty Mikołaj z prezentami dla wszystkich dzieci. Nawet ksiądz proboszcz Zbigniew Tartak oraz dyrektor szkoły Wiesław Szklarz musieli zasłużyć na świąteczny upominek, prezentując przed widzami swoje umiejętności.

Paczki dla wszystkich obecnych na sali dzieci zostały przygotowane przez Panie z Prezydium Rady Rodziców z Panią Iwoną Przygrodzką na czele. Dzięki wsparciu sponsorów możliwe było zakupienie słodkich upominków. Dziękujemy gorąco Państwu Kindze i Mariuszowi Gąsiorowskim, Państwu Marcie i Krzysztofowi Kołtko, sołtysowi i Radzie Sołeckiej wsi Niedoradz, całej Radzie Rodziców za pomoc i hojność w tym szczególnym dniu.

Kolejny raz nasi uczniowie pokazali, że można pięknie spędzić czas wspólnie z dziadkami i rodzicami kultywując tradycje polskie.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udział w jasełkach!

Archiwum strony

Poczta pracownicza