Strona główna » Wpisy opublikowane przez Wiesław Szklarz

Author Archives: Wiesław Szklarz

JASEŁKA

Jasełka

Kiermasz świąteczny – w niedzielę

W niedzielę, 16 grudnia, w salce przy naszym kościele, pół godziny przed mszą św. o godz. 9.30 i o godz. 11.00, odbędzie się kiermasz świąteczny dla mieszkańców Niedoradza. Na kiermaszu zorganizowanym przy współudziale Rady Rodziców oraz szkoły można będzie kupić ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i ich Rodziców, stroiki świąteczne, kartki, sianko pod obrus na stole wigilijnym i wiele innych w symbolicznych cenach. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasilą konto Rady Rodziców i pomogą zorganizować ferie zimowe dla naszych uczniów.

Ferie zimowe 2019

Rada Rodziców naszej szkoły, wzorem lat ubiegłych, przy wsparciu Rady Sołeckiej Niedoradza, Pani Burmistrz Otynia oraz sponsorów organizuje w czasie ferii zimowych zajęcia dla dzieci z Niedoradza.

Dzieci, które chcą brać udział w organizowanych imprezach, muszą przynieść wypełnione zgody i wpłacić pieniądze (zgody i wpłaty w sekretariacie szkoły). Harmonogram zajęć znajduje się w szkole oraz pod tym linkiem: Ferie zimowe 2019

O zakwalifikowaniu dziecka na wycieczkę decyduje pierwszeństwo zapisu + wypełniona deklaracja + opłata.

Na wszystkie pytania odpowie Pani Iwona Przygrodzka – Przewodnicząca Rady Rodziców (tel. 781 286 325.)

Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty

W piątek, 7 grudnia rozstrzygnięto trwający dwa miesiące konkurs czytelniczy. Uczniowie klasy drugiej, którzy przeczytali najwięcej książek, zostali obdarowani nagrodami: maskotkami – słodziakami i książkami.

Laury w wojewódzkim konkursie PCK

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża obchodzone są co roku w listopadzie. Jest to święto wszystkich polskich Honorowych Dawców Krwi i czas podziękowań dla nich. Uczniowie naszej szkoły podkreślili znaczenie krwi – daru życia, przystępując do konkursu plastycznego, którego głównym celem było wykonanie plakatu promującego ideę honorowego krwiodawstwa.

Spośród 462 prac konkursowych województwa lubuskiego komisja wyróżniła dwie prace uczniów naszej placówki. Nagrodę otrzymali Maria Gąsiorowska z klasy VIII i Mikołaj Bernat z klasy III. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz opiekunowi Szkolnego Koła PCK, Pani Zuzannie Gabrysiak, życząc im wszystkim dalszych sukcesów.

Uczniowie odebrali nagrody i dyplomy z rąk Dyrektora Oddziału Rejonowego PCK w Nowej Soli, Pani Grażyny Krzyśko.

Śniadanie daje moc

W dniu 08 listopada 2018 r. już po raz ósmy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Koordynatorem akcji była Pani Katarzyna Cybulska. Wcześniej wychowawcy zorganizowali wśród dzieci pogadankę na temat zasad zdrowego odżywiania. Następnie uczniowie przystąpili do zilustrowania  poznanych wiadomości wykonując plakaty, kolorując obrazki związane z tym tematem. W czwartek w godzinach porannych rozpoczęliśmy w całej szkole przygotowanie wspólnego drugiego śniadania. Gotowe śniadania dzieci wraz z wychowawcami zjadły w klasach. Cała akcja odbyła się dzięki hojności sponsorów. Dziękujemy za pomoc! Szczególnie podziękowania dla:

  • Pani Ireny Lisowskiej-Szron z Solni k- za przekazanie pysznych soków.
  • Państwa Zdzisława i Sylwii  Wawrzyńczyk z Nowego Miasteczka- za przekazanie rzodkiewek, szczypiorku i pietruszki.
  • Państwa Kingi Firlej-Gąsiorowskiej i Mariusza Gąsiorowskiego Ferma drobiu z Niedoradza- za przekazanie  jajek
  • Pana Jana Fijoł z Piekarni Siedlisko-za przekazanie pieczywa.

Wspólne śniadanie pokazało, że posiłek może być nie tylko smaczny, ale i kolorowy i pożywny.

100 lat Niepodległej

11 listopada 2018 roku mija 100 lat niepodległości naszej Ojczyzny. Po 123 latach niewoli Polska narodziła się na nowo. W dniu 11 listopada obchodzi więc nasz Najjaśniejsza urodziny. I jak przy każdych urodzinach składa się życzenie jubilatom, również Dostojnej Jubilatce w imieniu wszystkich uczniów i pracowników pragnę złożyć życzenia samych sukcesów, mądrych obywateli, trafnych decyzji władz i dalszego istnienia w pokoju i stabilizacji przez następne stulecia.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Wśród zaproszonych gości szczególne miejsce zajął Pan Kazimierz Kur – żołnierz walczący w czasie II wojny światowej, którego Pan dyrektor powitał biało – czerwonymi różami. Pan Kazimierz, mimo swoich 94 lat, przyjął zaproszenie i wraz ze swoją prawnuczką przybył do szkoły aby w tym szczególnym dniu razem z nami świętować urodziny Ojczyzny. Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego a następnie posłuchali pięknego wystąpienia uczniów naszej szkoły. Uczniów do występu przygotowały Panie: Małgorzata Gabriel, Daria Królik, Jolanta Piechowiak i Iwona Stefaniak.

Kreatywnie, pozytywnie ,warsztatowo.

 

Uczniowie klasy V pod opieką Pani Katarzyny Migacz uczestniczyli w warsztatach teatralnych w Gminnym Centrum Kultury w Otyniu.
Uczestnicy doskonalili umiejętności językowe, interpretacyjne oraz odgrywali scenki świetnie się przy tym bawiąc.

Pracownikom GCK w Otyniu dziękujemy.

Przegląd Pieśni Patriotycznej

W środę, 7 listopada Natalia Rekiel z klasy 8 oraz grupa przedszkolaków w składzie: Nina Pelc, Nadia Polewczyk, Lena Stachowiak, Marek Pietras i Borys Prosół wzięli udział w IX Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej. Imprezie patronował Przewodniczący Rady Miasta Nowa Sól Pan Piotr Szyszko.  Rozwijanie zamiłowania do śpiewu i propagowanie wartości patriotycznych to główne cele tego konkursu. Jesteśmy dumni z występów naszych podopiecznych. Tym bardziej, że nasze przedszkolaki zajęły I miejsce.

Gratulacje dla artystów i podziękowania dla Pani Joli Piechowiak i Pani Iwony Stefaniak za przygotowanie dzieci i opiekę w czasie konkursu.

Próbna ewakuacja

W środę, 24 października w naszej szkole o godz. 10.20 wszystkie klasy zostały zaalarmowane dzwonkiem, że coś dzieje się nadzwyczajnego. Nauczyciele wiedzieli co mają robić! Sprawnie wyprowadzili uczniów z budynku w miejsce zbiórki. Wszystkiemu przyglądali się panowie strażacy z Panem starszym kapitanem Sławomirem Ozgowiczem – zastępcą komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli. Wszystko trwało niecałe dwie minuty! Budynek szkolny opustoszał! Po chwili uczniowie wrócili do budynku, gdzie na sali gimnastycznej Pan komendant poinformował uczniów o celowości takich próbnych alarmów, o właściwym zachowaniu zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz pochwalił wszystkich za właściwy i sprawny przebieg ewakuacji. Dziękuję wszystkim za właściwe zachowania, tym bardziej, że o próbie alarmu wiedziałem tylko ja i Pani sekretarz szkoły Urszula Matkowska.

Kiedy następna próba alarmu?

Tego nie wie nikt! Musimy być gotowi w każdej chwili! Od tego zależy nasze zdrowie a nawet życie.

Archiwum strony

Poczta pracownicza