Strona główna » inicjatywa

Category Archives: inicjatywa

Dzień Dziecka – festyn pełen atrakcji!

Festyn z okazji Dnia Dziecka, który w naszej szkole odbył się w poniedziałek 04.06.2018 r. przeszedł już do historii, ale na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników. Było tak, jak lubimy najbardziej – aktywnie, na sportowo, radośnie i głośno!

Tego dnia postanowiliśmy rozegrać szkolne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej „O Puchar Dyrektora”. Drużyny złożyliśmy w losowaniu, międzyklasowo. W  ten sposób o zwycięstwo zagrały: Japonia, Senegal, Kolumbia i oczywiście Polska. Był gorący doping, flagi i transparenty, godne odśpiewanie hymnów poszczególnych reprezentacji – ale przede wszystkim  wspaniała gra fair-play. Zmagania wygrała Kolumbia – zgarniając puchar, za nią uplasował się Senegal. Polska zajęła trzecie miejsce. W prawdziwych mistrzostwach wolelibyśmy nieco inaczej, ale w szkolnych meczach – wiadomo, że każdy jest wygranym. Liczy się przecież dobra zabawa!

Obok rywalizacji na boisku do piłkarskiej scenerii odnosił się także turniej w grę „Polska, gola!” Tu trzyosobowe reprezentacje klas walczyły o miejsca na podium i powiązanie z nimi nagrody rzeczowe – gry planszowe.

Wielką przyjemność sprawiły też dzieciom zabawy z animatorką, spotkanie z klownem, który kręcił dla nas prześmieszne balonowe figurki, możliwość pozjeżdżania na dmuchanych zamkach i przejażdżka na konikach.

Nasz festyn odwiedzili również strażacy z OSP Otyń, którzy przypomnieli nam zasady udzielania pierwszej pomocy i ulżyli nam w upale wodną fontanną ze swojego wozu bojowego.

Rodzice zadbali o nasze podniebienia: Tatusiowie rozpalili grilla i każdy mógł zjeść kiełbaskę. Mamy przygotowały pełne talerze ciasta i przeróżne napoje.  A na deser po tych deserach były lody – w taki gorący dzień nie mogło ich przecież zabraknąć.

Po tak udanej imprezie dla nas samych i pewnie potomnych pozostają wspaniałe wspomnienia i ciekawe zdjęcia. Ale jeszcze ważniejsza jest przecież wdzięczność dla tych wszystkich, dzięki którym festyn się odbył i to w takim efektownym wymiarze.

Na naszej stronie internetowej pojawi się teraz mnóstwo słów wdzięczności: Po części dziękujemy sobie nawzajem, bo przecież współpracujemy ze sobą bardzo blisko: Dyrektor i Rada Pedagogiczna dziękuje Radzie Rodziców, od której wyszedł pomysł na większość punktów programu. Rada Rodziców dziękuje Dyrektorowi i Nauczycielom za pomoc w organizacji i wsparcie w realizacji imprezy.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom i organizacjom wpierającym nas, wśród których byli:

Dzieci, dla których został zorganizowany ten wspaniały dzień – dziękują wszystkim wymienionym powyżej. Tym co u dziecka najpiękniejsze – uśmiechem…

 

Charytatywna „Gorączka Złota”

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Zakończyliśmy akcję charytatywną „Gorączka Złota”, polegającą na zbiórce groszówek, w której nasi przedszkolacy i uczniowie wykazali się dobrym sercem i hojnością.

Udało nam się zebrać ponad 21 kg złotego bilonu, w tym oddział przedszkolny zgromadził aż 10,5 kg, klasa II SP – 3,95 kg,  klasa IV SP 2,9 kg. Reszty zbiórki dopełniły obficie wypełnione puszki od pozostałych klas.

Szkolne  Koło PCK serdecznie dziękuje za udział w zbiórce i „dorzucenie swoich trzech groszy” wszystkim uczniom. rodzicom, wychowawcom. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie. Zebrane pieniądze pozwolą udzielić realnej pomocy dzieciom z najuboższych rodzin.

Członkowie Szkolnego Koła PCK, wraz ze swoją opiekunką i inicjatorką akcji w szkole, panią Zuzanną Gabrysiak, gratulują i dziękują, Wam, kochani uczniowie i uczniowie! Patrząc na Waszą postawę, jesteśmy pewni, że na zawsze zachowacie swoją wrażliwość i czułe, otwarte na potrzeby drugiego człowieka, serce.

 

Zagraj znowu zagrał

W piątkowe popołudnie, 09.08.2018 r., po niejakiej przerwie powróciliśmy do tradycji wspólnego grania. Szkolny Klub Gier Planszowych „Zagraj” otworzył salę gier, a przede wszystkim swoją magiczną szafę. Jak bardzo brakowało nam takiej rozrywki, udowodnili ci uczestnicy, którzy przybyli na spotkanie całe pół godziny przed czasem. W sumie graliśmy w gronie aż 19 osób. W tej liczbie było niestety tylko dwóch dorosłych: dzielna pani Jadwiga, babcia goszczącego u nas po raz pierwszy Maksymiliana z kl. II, oraz prowadzący, p. Marcin Szrama. Liczymy, że po lekturze tej krótkiej relacji i obejrzeniu zdjęć, na kolejnym spotkaniu klubu pojawi się więcej rodziców i starszego rodzeństwa. Serdecznie zapraszamy!

W ciągu niemal trzech godzin wspólnej zabawy uczestnicy spotkania rozegrali aż 26 partii w różne gry. Niektóre tytuły, jak wciąż chyba najbardziej lubiane przez nas Speed cubs czy emocjonująca Snorta, trafiały na stół kilka razy.

Mieliśmy też okazję poznać kilka nowych gier z bogatej puli tytułów nadesłanych nam wspaniałomyślnie przez wydawnictwo Nasza Księgarnia , któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Zagraliśmy już w „Twardy orzech do zgryzienia”, „Piranie!”, „Grę na emocjach”, „Na końcu języka” oraz „Myszki w ogrodzie” oraz „Krówka w kuchni” z serii „Poczytaj mi mamo!”. Wszystkie te gry zachęcały prostymi zasadami i ciekawymi wrażeniami z rozgrywki. Hitem dnia okazała się „Krówka w kuchni”, którą widać na wielu zdjęciach ze spotkania. Bardzo spodobały się też „Gra na emocjach” przypominająca nam nieco lubiane w klubie „Apples to apples” oraz „Na końcu języka”, która prawdopodobnie będzie rozchwytywana także przy kolejnej okazji.

Przypominamy, że kolejne spotkanie klubu będzie miało miejsce w piątek, 23.03.2018, w godzinach 15.30-18.00. Mamy informacje, że w drodze do nas jest już paczka z nowymi grami od wydawnictwa Granna. U nas po prostu nie sposób się nudzić… 😉 A przy okazji można poznać planszówkowe nowości.

 

 

SKGP „Zagraj” – zapraszamy do wspólnego grania

Szkolny Klub Gier Planszowych „Zagraj” skupia miłośników zabawy przy grach planszowych, karcianych i innych grach towarzyskich, a także wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z tym pięknym hobby. Szkoła ma długą tradycję spotkań przy planszy, sięgającą roku 2011. Do tradycji tej należą też projekty, jak realizowany w oddziale przedszkolnym projekt edukacyjny „Planeta zmysłów” czy mini-festiwale gier – „Zagraj rodzinnie”.

Od roku 2018 r. klub działa pod patronatem Rady Rodziców. Opiekę nad klubem sprawuje p. Marcin Szrama.

Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły (także przedszkolaki). Warto zabrać ze sobą dziadków i rodziców, starsze rodzeństwo. Jeśli się im spodoba, będziecie mieli z kim grać także w swoim własnym domu 😉
Uwaga! Ze względów organizacyjnych: Dzieci przedszkolne i dzieci z klas I-III prosimy o przyjście pod opieką dorosłego lub starszego rodzeństwa. Wytłumaczymy Wam zasady gry i pokażemy jak grać, ale pewnie nie będziemy w stanie siedzieć przez całą grę przy Waszym stoliku, bo inni też będą potrzebowali naszej pomocy.

W II półroczu roku szkolnego 2017/2018 gramy w następujące piątki:

  • 09-03-2018 w godzinach 15.30 – 18.00 – zobacz relację 
  • 23-03-2018 w godzinach 15.30 – 18.00 – zobacz relację 
  • 06-04-2018 w godzinach 15.30 – 18.00 – zobacz relację 
  • 27-04-2018 w godzinach 15.30 – 18.00 – zobacz relację 
  • 10-05-2018 w godzinach 15.30 – 18.00 (wyjątkowo nie w piątek, a w czwartek!)
  • 25-05-2018 w godzinach 15.30 – 18.00
  • 08-06-2018 w godzinach 15.30 – 18.00
  • 15-06-2018 w godzinach 15.30 – 18.00

Spotykamy się w sali 211.

Przed pierwszą wizytą w klubie, warto zapoznać się z panującymi u nas regułami:

Z historii klubu:

2014 

2013 

2012 

2011

 

 

 

 

Archiwum strony

Poczta pracownicza