Strona główna » wolontariat

Category Archives: wolontariat

Pasowanie na czytelnika

Mamy nowych czytelników! 6 lutego 2018 r. uczniowie klasy I szkoły podstawowej zostali uroczyście pasowani na czytelnika. Obejrzeli piękne przedstawienie przygotowane przez wolontariuszy, poznali zasady korzystania z biblioteki i zmierzyli się z baśniowymi zagadkami. Na koniec otrzymali dyplom i zakładki do książek. Życzymy im wspaniałych przeżyć i wzruszeń związanych z czytelnictwem.

Zakończyliśmy akcję „Pola Nadziei”

ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią.

„Pola Nadziei” to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.

Po raz kolejny szkolny wolontariat zorganizował akcję na terenie szkoły wspierając Katolickie Stowarzyszenie „Bona Fide” w Nowym Miasteczku, które dochód ze sprzedaży cebulek przeznaczy na zakup sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego. Zostanie on wykorzystany w domowych hospicjach. Uczniowie kupili cebulki żonkila i wspomagając w ten sposób naszą akcję. Zakupione kwiaty zasadzili przed szkołą.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom,
którzy włączyli się do akcji
serdecznie dziękujemy.

Wolontariat szkolny

Słowo wolontariat pochodzi od łacińskiego voluntas, które oznacza dobrowolność. To właśnie stanowi fundamentalne założenie wolontariatu. Projekty wolontariatu szkolnego to działania, które aktywizują uczniów, promują spędzanie czasu w pożyteczny sposób, integrują i przede wszystkim uwrażliwiają na potrzeby środowiska lokalnego. Uczestnictwo w wolontariacie jest również możliwością rozwinięcia zainteresowań oraz zdobycia doświadczenia czy konkretnych kompetencji, które mogą ukształtować dalszą ścieżkę edukacyjną lub zawodową ucznia.

W naszej szkole działa wolontariat, do którego należą uczniowie klas VII szkoły podstawowej i III dotychczasowego gimnazjum. Członkowie wolontariatu organizują różne akcje oraz działania na terenie szkoły, miejscowości, które mają rozwijać empatię i wrażliwość społeczności uczniowskiej. Angażują się w ogólnopolskie akcje charytatywne, np. Góra Grosza, Szlachetna Paczka. Prowadzimy również książkowy wolontariat, na ratunek (nie) czytającym, prowadząc akcję czytelniczą w młodszych klasach.

opiekun wolontariatu
Katarzyna Migacz

Archiwum strony

Poczta pracownicza