Strona główna » SKGPZagraj

Category Archives: SKGPZagraj

Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy!

Zgodnie z zapowiedzią na profilu facebookowym naszego klubu w piątek, 08.06.2018 r., bawiliśmy się przede wszystkim przy grach nadesłanych nam przez wydawnictwo 2 Pionki. W paczce znalazły się: „Bajkogra: Baba Jaga”, pięknie ilustrowana „Lokomotywa”, licytacyjno-ekonomiczna gra „Na sprzedaż” oraz rarytas dla fanów gier imprezowych w klimatach lekko szpiegowskich – „Decrypto”. Dwie ostatnie zostawiliśmy sobie na razie na następne spotkania, bo upał w ten piątek był taki, że woleliśmy zaaplikować sobie nieco lżejszą rozrywkę…

Przy „Baba Jadze” – wraz z Maćkiem, Mateuszem, Mikołajem i jego dziadkiem, a potem także z Małgosią – rywalizowaliśmy o to, kto najszybciej zrealizuje 3 karty zaklęć. Aby to zrobić trzeba było odkryć trzy żetony lasu z odpowiednimi składnikami. Niby zadanie proste, wszak pamięć mamy wszyscy nienajgorszą, a jednak…Zadanie utrudnia wredna Baba Jaga, przestawiana jak najszybciej rękoma przeciwników. Gdy my odkrywamy żetony, ta szusuje po ścieżkach lasu – ograniczając nam czas na realizację zadania z karty. Zabawy przy „Baba Jadze” mieliśmy co niemiara. Na pewno chętnie ją pokażemy także innym chętnym.

W „Lokomotywę” zagraliśmy w gronie dokładnie „półdziewczyńskim” – Kamila i Małgosia wręcz rozpływały się  urokiem ilustracji na kartach. Za to Filip skupił się na sprawach praktycznych: zbieraniu potrzebnych kart zwierząt, kupowaniu potrzebnych wagonów, sprawnym budowaniu pociągu – aż do zwycięstwa. Filip wygrał, ale gra i tak spodobała się wszystkim przy stole.

Poza tymi dwoma nowościami otworzyliśmy także „Pora na stwora” od Naszej księgarni. Prostota zasad i sympatyczna, pełna niespodzianek rozgrywka, szczególnie spodobała się Filipowi. W tej grze zagrywa się karty z fragmentami potworów, tak aby jak najszybciej utworzyć potwora ze swojej, trzymanej w tajemnicy przed przeciwnikami, karty. Jednocześnie oni próbują utworzyć swoje potwory z tych samych części trafiających na środek stołu. Sukces ogłaszany słowami ‚Mam go!” w najbardziej niespodziewanych momentach gry potrafi wywołać salwy śmiechu.

Co jeszcze? Na stoły w miniony trafiły także stare dobre i wciąż lubiane przez nas tytuły z klubowej szafki-grajki: Mikołaj z dziadkiem zagrali w „Dzieci z Carsassonne” – i to bodajże z dwa razy. Mateusz z panem Marcinem w grze „303” przywołali historyczną bitwę o Anglię. Żeńska ekipa klubu plus Mikołaj zagrała także w „Marrakech”.

Na kolejny piątek, 15.06.2018 r. zaplanowane jest ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie klubu „Zagraj”. Kto chce jeszcze zabrać na wakacje miłe wspomnienia ze wspólnej zabawy przy grach planszowych w naszej szkole, tego serdecznie zapraszamy.

Turniej w grę planszową „Polska, gola!

W dniu 04.06.2018 r., w ramach szkolnego festynu z okazji Dnia Dziecka, rozegraliśmy turniej w grę „Polska, gola!” Rywalizacja miała charakter międzyklasowy. Już dwa tygodnie przed rozgrywkami w poszczególnych klasach pojawił się opiekun Szkolnego Klubu Gier Planszowych „Zagraj” z egzemplarzami gry i prezentacją zasad. Potem zespoły klasowe miały czas na treningi do zawodów i wyłonienie spośród siebie 3-osobowych reprezentacji.

Turniej przebiegał w dwóch etapach – przy gorącym dopingu klas, nauczycieli i rodziców. Najpierw rozegraliśmy mecze w trzech grupach eliminacyjnych. Każdy wygrany mecz liczył się drużynie jako duży punkt. Na wypadek remisów zapisywaliśmy także zdobyte bramki.

Do finału przechodziła najlepsza drużyna z każdej grupy eliminacyjnej. Tu walka toczyła się już nie tyle o nagrody, bo te były dla finalistów gwarantowane, co o kolejność wyboru tychże. Dlatego poziom emocji w meczach finałowych sięgał zenitu. Drużyny klas IV, VI i VII zacięcie walczyły o każdą bramkę.Ostatecznie pierwsze miejsce na podium zajęła drużyna klasy VII. Miejsce drugie wywalczyła sobie klasa VI, a klasa IV uplasowała się na miejscu trzecim.

Członkowie zwycięskich drużyn w imieniu swoich klas odebrali dyplomy poświadczające ich sukces oraz indywidualne nagrody – widoczne na zdjęciu powyżej gry planszowe. W zdobyczne planszówki będą mogli grać teraz z kolegami i koleżankami ze swojej klasy.

Serdecznie dziękujemy sponsorowi turnieju, którym było

– za przekazanie gier do przeprowadzenia rozgrywek oraz nagród.

Przypominamy, że z grą „Polska, gola!” oraz innymi tytułami z programu wydawniczego Naszej Księgarni można zapoznać się podczas spotkań Szkolnego Klubu Gier Planszowych „Zagraj”, bo to znane już naszym babciom warszawskie wydawnictwo hojnie wzbogaciło swoimi tytułami także klubową szafę z planszówkami.

Przed nami turniej w grę „Polska, gola!”

W ramach festynu z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w naszej szkole 04.06.2018 r., rozegramy turniej w grę „Polska, gola”. Nagrodami są planszówki ufundowane przez wydawcę tej gry – firmę Nasza Księgarnia.

My do turnieju szykujemy się już od dwóch tygodni. Wydawnictwo Nasza Księgarnia nie tylko bowiem ufundowało nagrody, ale przesłało nam także egzemplarze gier do przeprowadzenia turnieju w ilości, która umożliwiła każdej klasie swobodny trening przed festynowymi zmaganiami. Za tak wielkie wsparcie i hojność – serdecznie Naszej Księgarni dziękujemy.

Dzisiaj prezentujemy ostateczną wersję regulaminu szkolnego turnieju:

Prosimy reprezentacje klas o dokładne zapoznanie się z nim. Pamiętajcie, że używamy obydwu zestawów drużyn – Polska vs. Niemcy oraz Polska vs. Hiszpania. Zasady są te same, różnice są tylko w imionach drużyn zagranicznych.

A na załączonym filmie możecie zobaczyć, jak zasad gry uczyła się klasa III gimnazjum. W gratisie podpowiedź, jak grać jeszcze skuteczniej…

 

 

 

 

Zagraj-owy relaks planszówkowy

Nieco wyjątkowo, bo wyjątkowo nie w piątek, tylko w czwartek, 09 maja 2018 r., miało miejsce kolejne spotkanie przy grach planszowych. Tym razem znowu mieliśmy szczęście powitać nowych graczy. Zawitali do nas Julka i Wiktoria z klasy IV oraz Adam z klasy III SP. Każdy nowy klubowicz to dla nas wielka radość. A już szczególnie, gdy słyszy się takie słowa, jak Julki: „Ja tu już zawsze będę przychodzić!”

W co zagraliśmy tym razem? Jak zwykle w wiele gier. Niektóre tytuły, jak „Jedzie pociąg z daleka” czy „Krówka w kuchni” albo stary dobry „Super farmer” wciąż lubią wracać na stoły. Sięgnęliśmy tym razem także nieco głębiej do naszej klubowej szafki i wydobyliśmy hity poprzednich lat „Schweinerennen” (grę ze „słitaśnymi” świnkami-skarbonkami) oraz „Auf und davon”, w której trzeba doprowadzić wampirki do ich grobowców, zanim wzejdzie słońce.

Zaszli do nas także chłopcy ze starszych klas – na jakąś partyjkę w magnetyczne „Jishaku” albo „Stratego”. Jak zwykle było emocjonująco i sympatycznie. Zaglądajcie do galerii ze zdjęciami i przybywajcie na kolejne nasze spotkanie.

A już niedługo – w ramach szkolnego festynu z okazji Dnia Dziecka – rozegramy turniej w grę „Polska, gola!” I tak, będą planszówkowe nagrody. Szczegóły wkrótce!

Kolejny piątek przy grach planszowych

Ledwie się człowiek obejrzał, a już minęły dwa tygodnie od ostatniego spotkania Szkolnego Klubu Gier Planszowych „Zagraj”. Ponownie otworzyliśmy szafę z grami i zasiedliśmy wspólnie do emocjonującej zabawy. Stali już bywalcy naszych spotkań doskonale wiedzieli, jakie tytuły chcą wyjąć na stoły. Wśród starszych uczniów królowała imprezowa „Na końcu języka”. Na załączonym wideo możecie zobaczyć, jak szybko zmienia się sytuacja na stole i jak bardzo trzeba być uważnym, żeby nie stracić cennej karty. Mina Julka – bezcenna:

 

Dzieci z klas najmłodszych, wśród których powitaliśmy po raz pierwszy Zosię, przybiegły z pytaniem „A czy są teeee…. dinozaury?”. Chodzi oczywiście o grę „Dino kontra Dino”, o której opowiadaliśmy już dwa tygodnie temu. Po dinozaurach złapały za po „Krówkę w kuchni”, która przypuszczalnie jeszcze długo się im nie znudzi.

Niektórzy z grających ambitnie sięgnęli po gry nieco bardziej wymagające. I tak Michał ze swoim bratem Marcinem siedli najpierw do „Proch i Stal”  kooperacyjnej gry o walkach konfederatów barskich.

Na klubowych stołach pojawiły się także zupełnie nowe w naszej biblioteczce tytuły. Fani imprezowej zabawy mogli poznać zasady gry „Mrówki”, które prezentujemy tutaj w krótkim filmie wydawnictwa, na wypadek, gdybyście – a mamy taką nadzieję – chcieli dołączyć do nas już 27.04.2018 r

A nasi klubowicze bawili się przy „Mrówkach” tak:

 

Na zdjęciach ze spotkania zobaczycie także grę „Jedzie pociąg z daleka”. Łatwą, ale wciągającą grę kafelkową, polegającą na układaniu torów. Po tych torach dojeżdżamy potem lokomotywami do różnokolorowych stacji, za co zdobywamy punkty. Gra nam się tak spodobała, że po partyjce na zasadach podstawowych od razu zagraliśmy z dodatkowymi zasadami punktacji – punktami za długość torowisk.

Pamiętajcie, kolejne spotkanie naszego klubu odbędzie się w piątek 27.04.2018 r. Gramy od godz. 15.30 do godz. 18.00. Zapraszamy. Możecie zabrać ze sobą rodziców i rodzeństwo.

Zagraj – coraz bardziej rodzinnie

Po dwóch tygodniach pełnych nauki, w piątek, 23 marca 2018 r., ponownie przyszedł czas na relaks przy grach planszowych. Tym razem frekwencja była jeszcze bardziej imponująca niż ostatnio. Na spotkaniu klubu pojawiły się aż 23 osoby! Musieliśmy się podzielić na dwie sale, bo w jednej było już za ciasno i za głośno.

Bardzo cieszy, że nasze wspólne granie staje się coraz bardziej rodzinne. Michał przyprowadził młodszego brata Marcina. Ponownie pojawił się Maksymilian z przemiłą babcią Jadwigą. Mikołaja przyprowadził dziadek, a potem pojawili się jego rodzice. Mamy nadzieję, że taki trend się utrzyma.

Na stoły – co można zobaczyć na zdjęciach w fotorelacji – ponownie wróciły gry, podarowane nam przez Naszą Księgarnię, które poznaliśmy ostatnio i które nas bardzo urzekły, w tym w szczególności „Krówka w kuchni” i „Myszki w ogrodzie”.

Filip, Marcin i Mateusz, chłopcy z klasy VI przybiegli po imprezową „Na końcu języka” i spędzili przy niej niemal godzinę!

Potem Filip z Mateuszem i Rafałem z pasją poświęcili się poznawaniu koncepcji popularnych w Niemczech gier typu Quartett. Zaczęli od talii z czołgami, a skończyli na edycji o zwierzętach z National Geografic.

Część klubowiczów sięgnęła po rozrywkę wymagającą może mniej czytania i skupienia, ale wcale nie mniej emocjonującą. Na fotografiach zobaczycie ich i przy „Speed cubs” i przy gonitwie za myszkami w „Mäusejagd”.

Z drugiej strony z szafy z grami wychynęła także stara dobra klasyka. Na dwóch stołach pojawiły się „Scrabble”. Ci, którzy nie znali jeszcze tej gry, mieli okazję nadrobić zaległości. Kiedyś mieliśmy w szkole międzyklasowy turniej o puchar „Mistrzów Scrabble” – może warto do tego pomysłu wrócić?

W ramach piątkowego spotkania poznawaliśmy także gry od kolejnego wspierającego nasz klub wydawnictwa, dobrze znanej firmy Granna. Mikołaj z mamą i Maksymilian z babcią poznawali tajemnice świata dinozaurów w grze „Dino kontra Dino”

Natomiast Michał z klasy VII, po samodzielnej (sic!) lekturze instrukcji do gry „Słońce i księżyce”, wytłumaczył jej zasady kolegom i poprowadził rozgrywkę.

Nawiasem mówiąc z Michała rośnie prawdziwy Mistrz Gry – wszystkowidzące oko opiekuna klubu przyuważyło, że Michał prowadził także rozgrywkę w „Marakkech” (na zdjęciach gra z dywanikami”) i w dedukcyjny tytuł od Moses Spieleverlag/G3 „Białe historie”.

Zagraj znowu zagrał

W piątkowe popołudnie, 09.08.2018 r., po niejakiej przerwie powróciliśmy do tradycji wspólnego grania. Szkolny Klub Gier Planszowych „Zagraj” otworzył salę gier, a przede wszystkim swoją magiczną szafę. Jak bardzo brakowało nam takiej rozrywki, udowodnili ci uczestnicy, którzy przybyli na spotkanie całe pół godziny przed czasem. W sumie graliśmy w gronie aż 19 osób. W tej liczbie było niestety tylko dwóch dorosłych: dzielna pani Jadwiga, babcia goszczącego u nas po raz pierwszy Maksymiliana z kl. II, oraz prowadzący, p. Marcin Szrama. Liczymy, że po lekturze tej krótkiej relacji i obejrzeniu zdjęć, na kolejnym spotkaniu klubu pojawi się więcej rodziców i starszego rodzeństwa. Serdecznie zapraszamy!

W ciągu niemal trzech godzin wspólnej zabawy uczestnicy spotkania rozegrali aż 26 partii w różne gry. Niektóre tytuły, jak wciąż chyba najbardziej lubiane przez nas Speed cubs czy emocjonująca Snorta, trafiały na stół kilka razy.

Mieliśmy też okazję poznać kilka nowych gier z bogatej puli tytułów nadesłanych nam wspaniałomyślnie przez wydawnictwo Nasza Księgarnia , któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Zagraliśmy już w „Twardy orzech do zgryzienia”, „Piranie!”, „Grę na emocjach”, „Na końcu języka” oraz „Myszki w ogrodzie” oraz „Krówka w kuchni” z serii „Poczytaj mi mamo!”. Wszystkie te gry zachęcały prostymi zasadami i ciekawymi wrażeniami z rozgrywki. Hitem dnia okazała się „Krówka w kuchni”, którą widać na wielu zdjęciach ze spotkania. Bardzo spodobały się też „Gra na emocjach” przypominająca nam nieco lubiane w klubie „Apples to apples” oraz „Na końcu języka”, która prawdopodobnie będzie rozchwytywana także przy kolejnej okazji.

Przypominamy, że kolejne spotkanie klubu będzie miało miejsce w piątek, 23.03.2018, w godzinach 15.30-18.00. Mamy informacje, że w drodze do nas jest już paczka z nowymi grami od wydawnictwa Granna. U nas po prostu nie sposób się nudzić… 😉 A przy okazji można poznać planszówkowe nowości.

 

 

SKGP „Zagraj” – zapraszamy do wspólnego grania

Szkolny Klub Gier Planszowych „Zagraj” skupia miłośników zabawy przy grach planszowych, karcianych i innych grach towarzyskich, a także wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z tym pięknym hobby. Szkoła ma długą tradycję spotkań przy planszy, sięgającą roku 2011. Do tradycji tej należą też projekty, jak realizowany w oddziale przedszkolnym projekt edukacyjny „Planeta zmysłów” czy mini-festiwale gier – „Zagraj rodzinnie”.

Od roku 2018 r. klub działa pod patronatem Rady Rodziców. Opiekę nad klubem sprawuje p. Marcin Szrama.

Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły (także przedszkolaki). Warto zabrać ze sobą dziadków i rodziców, starsze rodzeństwo. Jeśli się im spodoba, będziecie mieli z kim grać także w swoim własnym domu 😉
Uwaga! Ze względów organizacyjnych: Dzieci przedszkolne i dzieci z klas I-III prosimy o przyjście pod opieką dorosłego lub starszego rodzeństwa. Wytłumaczymy Wam zasady gry i pokażemy jak grać, ale pewnie nie będziemy w stanie siedzieć przez całą grę przy Waszym stoliku, bo inni też będą potrzebowali naszej pomocy.

W II półroczu roku szkolnego 2017/2018 gramy w następujące piątki:

  • 09-03-2018 w godzinach 15.30 – 18.00 – zobacz relację 
  • 23-03-2018 w godzinach 15.30 – 18.00 – zobacz relację 
  • 06-04-2018 w godzinach 15.30 – 18.00 – zobacz relację 
  • 27-04-2018 w godzinach 15.30 – 18.00 – zobacz relację 
  • 10-05-2018 w godzinach 15.30 – 18.00 (wyjątkowo nie w piątek, a w czwartek!)
  • 25-05-2018 w godzinach 15.30 – 18.00
  • 08-06-2018 w godzinach 15.30 – 18.00
  • 15-06-2018 w godzinach 15.30 – 18.00

Spotykamy się w sali 211.

Przed pierwszą wizytą w klubie, warto zapoznać się z panującymi u nas regułami:

Z historii klubu:

2014 

2013 

2012 

2011

 

 

 

 

Archiwum strony

Poczta pracownicza