Strona główna » z życia szkoły

Category Archives: z życia szkoły

Zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w organizację 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wsparli sztab finałowy przy szkole w Otyniu i wzięli udział w koncercie na tamtejszej scenie . Jakub Dąbrowski i Wiktor Stankiewicz wystąpili z breakdancem. Natalia Rekiel i Julian Metack zaśpiewali. Ponadto Julian wraz z Marysią Gąsiorowską zaprezentowali taniec towarzyski.

Także w ekipie wolontariuszy nie zabrakło młodych Niedoradzan. Mimo mroźnej pogody dzielnie zbierali do puszek datki na sprzęt dla noworodków i rozdawali orkiestrowe serduszka.

Cieszymy się, że mamy tak zaangażowanych społecznie i wrażliwych na potrzeby innych uczniów.

Noc Biologów

12 stycznia 2017 r. uczniowie klasy piątej pod opieką pani Dominiki Kosidło i pani Beaty Linkiewicz uczestniczyli w „NOCY BIOLOGÓW”, która odbywała się na Uniwersytecie Zielonogórskiem. W trakcie warsztatów uczniowie uczyli się jak rozpoznawać pospolite gatunki drzew i krzewów iglastych, poznali różne formy liści oraz sposoby opisywania ich budowy. Następnie podczas zajęć laboratoryjnych prowadzonych przez dr Krystynę Walińską obserwowali pod mikroskopem skórkę liścia, zobaczyli modyfikacje liści, przeprowadzili izolację chlorofilu oraz wykonali doświadczenie, które pokazało zjawisko jego fluorescencji. Udział w takiej imprezie to doskonały sposób poznania tajników biologii.

Jestem przedszkolakiem

W środę 10 stycznia w oddziale przedszkolnym odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg naszego przedszkola.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością. Były wierszyki, piosenki i taniec. Przedszkolaki znakomicie zdały również egzamin, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie dyrektor, pan Wiesław Szklarz, dokonał uroczystego  pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy „Nowy Przedszkolak” otrzymał dyplom oraz odznakę. Pan dyrektor oraz rodzice przygotowali również  dla każdego dziecka słodką niespodziankę. Z pewnością to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków oraz ich rodziców.

Konkurs „EKO-PRZEDMIOT- do użytku codziennego” rozstrzygnięty!

Konkurs na” EKO-PRZEDMIOT- do użytku codziennego” rozstrzygnięty! Wśród ciekawych prac wykonanych z surowców wtórnych pojawiły się różne przedmioty, które zachwyciły swoją oryginalnością.Na wystawie w szkolnej świetlicy znalazły się się m.in.: lampka nocna z plastikowych łyżek, świecznik, stojak na telefon komórkowy, roboty kuchenne, organizer, piórnik z butelki, szczotka, cukiernica i inne.

Szkolne jury wyróżniło trzy prace:

  • Julii Kuligowskiej ( kl.II) ” Kuchenka z piekarnikiem”
  • Tomasza ( kl.I) i Jana ( kl.IV) Olszewskich ” Mebelki kuchenne”
  • Betiny Potęgi, Zuzanny Śliwy, Natalii Potęgi, Hanny Szelest, Mai Konik ( kl.III) ” Wózek dziecięcy”

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się podziękowania za chęci i wspaniałe pomysły. Uczniowie otrzymali upominki zakupione przez Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy.

Jasełka „Bóg się rodzi”

Jasełka pt. „Bóg się rodzi” w wykonaniu uczniów klas V i VI oraz trójki uczniów z klasy VII wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa i w ten sposób odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu.

Scenki z wieczoru narodzin Dzieciątka,  pełne postaci pasterzy, królów oraz aniołów przeplatane były kolędami w wykonaniu Natalii Rekiel z klasy VII. Melodia, teksty tradycyjnych kolęd sprawiły, że wszyscy poczuli atmosferę i ducha zbliżających się świąt.

Po występie dyrektor szkoły, pan Wiesław Szklarz, złożył wszystkim życzenia radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Ten magiczny czas

Półmrok, zapach świerków, śpiew pięćdziesięciorga dzieci i nasza sala gimnastyczna wypełniona gośćmi po brzegi. Tak rozpoczął się świąteczny program artystyczny przygotowany przez uczniów kl. IV, VI i VII. Inicjatywą dyrektora szkoły, Wiesława Szklarza, było wspólne bożonarodzeniowe spotkanie uczniów, ich rodziców, nauczycieli i mieszkańców wsi. Realizacją projektu zajęła się p. Iwona Stefaniak. Pomagały jej p. Małgorzata Gabriel i p. Daria Królik.

Bardzo cieszyliśmy się z obecności tak wielu mieszkańców Niedoradza. Zaproszenie przyjęła również pani wójt, Barbara Wróblewska, pani sekretarz – Halina Malczewska, przewodnicząca Rady Gminy, pani Aneta Smolicz z radnymi gminy Otyń oraz sołtys Niedoradza, pan Kazimierz Olszewski. Wspólnie stworzyliśmy radosną atmosferę i razem weszliśmy w magiczny czas Bożego Narodzenia. Pomogły nam w tym zimowe wesołe piosenki, polskie kolędy w ciekawych aranżacjach i udział publiczności. Marysia Gąsiorowska i Julian Metack zatańczyli quickstepa do piosenki Merry Christmas everyone.

Niespodzianką dla wszystkich było spotkanie ze św. Mikołajem, który z ekranu przemówił specjalnie dla zebranych gości, pokazał zdjęcia naszych uczniów i złożył wszystkim życzenia świąteczne.

W ten magiczny wieczór również Rada Rodziców przygotowała niespodziankę dla wszystkich. Każde dziecko dostało paczkę od św. Mikołaja, ale najpierw wychowawcy musieli wykonać trudne zadania.

Dziękujemy rodzicom uczniów za pomoc w przygotowaniu dekoracji i za zaangażowanie w stworzenie magicznej atmosfery świąt Bożego Narodzenia.

Poniżej prezentujemy w formie filmowej najciekawsze momenty tego magicznego wieczoru:

Jak postępować z psami? My wiemy!

Uczniowie klasy IV uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu. Odwiedziła ich Bianka – pies terapeuta rasy golden retriever. Właścicielka Bianki, pani Arletta Urbanowska, jest przewodnikiem w nowosolskiej Sekcji Psów Pracujących i Ochrony Zwierząt.

Bardzo ważna była rozmowa na temat bezpiecznych zachowań z psami. Dowiedzieliśmy się też wiele o cechach charakterystycznych kilku ras, o sposobach żywienia psów, zabaw z nimi i reagowania na psie potrzeby. Najwięcej emocji wywołała część warsztatowa, kiedy Bianka chodziła wśród uczniów.

Mamy nadzieję, że Bianka odwiedzi nas ponownie i spotka się z uczniami innych klas.

Klasa II na warsztatach w Zaborze

Gdzie się nie obejrzeć, widać, że rozpoczął się już czas świątecznych przygotowań. Klasa druga, pełna radości w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia, czwartek, 7 grudnia 2017 r., spędziła twórczo i pracowicie w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze. Pod fachową opieką instruktorów dzieci wykonywały świąteczne ozdoby. A ponieważ czas pozostały do świąt pozwala jeszcze na dotrzymanie tradycji wysyłania kartek świątecznych z życzeniami, klasa wykonała także piękne, błyszczące kartki z przygotowanych dla nas materiałów.

Mogliśmy również skorzystać z budki fotograficznej, drukującej zakładki do książki z zamieszczonym na niej naszym zdjęciem oraz podziwiać piękne krajobrazy naszego regionu. Poznaliśmy też pokrótce etapy, potrzebne urządzenia do produkcji wina.

Dziękujemy Kierownictwu ośrodka za szczególnie ciepłe przyjęcie, miłą atmosferą oraz poczęstunek. Rodzicom wychowawczyni klasy, pani Zuzanna Gabrysiak, przekazuje w tym miejscu serdeczne podziękowania za inicjatywę, współpracę i dowóz dzieci na warsztaty.

Św. Mikołaj zawitał do nas z pomocnikami

6 grudnia 2017 r.  św. Mikołaj nie zapomniał o dzieciach i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu. Wraz ze swoimi pomocnikami, panią wójt Barbarą Wróblewską, pracownikami Urzędu Gminy Otyń oraz Gminnego Centrum Kultury, przyjechał obdarować małych Niedoradzan słodkimi paczkami.

Spotkanie z Mikołajem było pełne radości nie tylko ze względu na prezenty, ale może jeszcze bardziej z tego powodu, że wszyscy poczuli wyraźnie zbliżającą się atmosferę świąt.

Zabytki kręcą

6 grudnia 2017 r., jeszcze przez wizytą Mikołaja, uczniowie kl. VI, VII i III gimnazjum wzięli udział w warsztatach z zakresu dziedzictwa kulturowego pod hasłem Zabytki kręcą. Dyskutowano o tym, czym jest dziedzictwo kulturowe, co może być nazwane zabytkiem. Zastanawiano się, jak można zainteresować zabytkiem lokalnym turystów i inwestorów. Uczniowie pisali też, dotyczące lokalnych obiektów zabytkowych, historie kryminalne i komediowe, które mogłyby te zabytki wypromować.

Warsztaty, poprowadzone przez panią Barbarę Łepkowską, członkinię Stowarzyszenia Historyków Sztuki i wiceprezes Fundacji Plenerownia, były drugą częścią projektu Zabytkomania prowadzonego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

 

Archiwum strony

Poczta pracownicza