Strona główna » z życia szkoły

Category Archives: z życia szkoły

Zakończenie roku szkolnego

Koniec i kropka. Rok szkolny 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza został zakończony 19 czerwca o godz. 8:00.

W uroczystym apelu wzięli udział przede wszystkim szczęśliwi  uczniowie, ich rodzice oraz zaproszeni goście. Przywitała ich pani Katarzyna Migacz, która pełni obowiązki dyrektora.

Dziś Dyrektor Wiesław Szklarz uczestniczył w zakończeniu roku szkolnego  jako gość,  ale zapewniał, że wróci do naszej placówki szybciej niż uczniowie.

W trakcie uroczystości nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru.

W nowym składzie pocztu sztandarowego znaleźli się: Rafał Kopciuch (uczeń  klasy  VII), Martyna Gajcy i Patrycja Kmieć (uczennice klasy V). Następnie ustępujący przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Miłosz Potęga, przekazał swoje obowiązki nowo wybranemu do pełnienia tej funkcji, Sebastianowi Majerowiczowi (uczniowi klasy VII).

Na zakończenie wręczono nagrody uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

zdjęcia z wydarzenia – wkrótce

Ostatni raz z moją klasą

Ostatnie dni roku szkolnego, od 10 do 14 czerwca 2019 r., uczniowie klasy 3 gimnazjum wraz z wychowawczynią Panią Beatą Linkiewicz i Panią Katarzyną Cybulską spędzili na wycieczce klasowej nad Jeziorem Myśliborskim. Uczniowie odpoczywali i bawili się korzystając z wielu atrakcji. Spacerując myśliborskim rynkiem i poznając zakamarki miasta, zdobyli Tarczę Myślibora. Zwiedzali Szczecin, a Aleją Gwiazd w Międzyzdrojach dotarli do plaży. Podczas pobytu nie zabrakło także wspinaczki w parku linowym, rejsu katamaranem oraz wyścigów rowerami wodnymi. Uwieńczeniem wypoczynku było ognisko, szkolne wspomnienia i wspólne zdjęcia.

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

Dla świata jesteście Mamą i Tatą, a dla mnie całym światem.

Dzień Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, wzruszenie i duma z pociech. W czwartek, 13 czerwca 2019 r., dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały wyjątkową uroczystość. Przedszkolaki zaprezentowały krótkie życzenia w formie wierszyków oraz śpiewały piosenki zadedykowane Rodzicom. Na koniec wręczyły przygotowane upominki.

Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Wzruszeń, serdeczności nie było końca. Miłą niespodziankę sprawili nam rodzice przygotowując słodki poczęstunek. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za liczne przybycie oraz za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Podziękowania dla Pani Iwony Stefaniak


12 czerwca Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza pożegnało naszą koleżankę, panią Iwonę Stefaniak, która objęła funkcję Dyrektora Żłobka „Baśniowa Kraina” i zakończyła pracę zawodową w naszej placówce.

Dziękując za pracę, pełną oddania dla uczniów oraz Pani postawę, nacechowaną serdecznością i głęboką tolerancją, chcemy wyrazić uznanie i szacunek.
Życzymy również, by realizacja kolejnych zadań w Pani życiu zawodowym i osobistym dawała radość i satysfakcję.

Na tropie ginących zawodów

Muzeum Etnograficzne w Ochli łączy pokazy wiedzy o polskiej kulturze ludowej z praktycznymi warsztatami. 10 czerwca 2019 r. klasa III wzięła udział w warsztatach pod nazwą „Ginące zawody i umiejętności”. Skansen ukazał się nam tego dnia żywą wioską wypełnioną mnóstwem dawnych warsztatów rzemieślniczych i pokazów prezentowanych przez twórców ludowych i gospodarzy. Próbowaliśmy swych sił w wielu zawodach, by sprawdzić swoje umiejętności np. w pracach gospodarskich, rzemiośle, rękodzielnictwie. Niewątpliwą przyjemnością była również przejażdżka bryczką, a na zakończenie – ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zajęcia były okazją do zdobycia nowej wiedzy i doświadczeń.

Nowy Samorząd Uczniowski wybrany

W piątek, 7 czerwca 2019 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W skład komisji nadzorującej ich przebieg  weszli uczniowie kl. III gimnazjum: Miłosz Potęga, Jakub Ciechanowicz, Oliwia Rekiel, Weronika Kotlarska oraz Sebastian Wiśniewski. W głosowaniu wzięły udział łącznie 82 osoby: uczniowie klas III – VII szkoły podstawowej oraz nauczyciele.

O stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ubiegali się:

  • Sebastian Majerowicz – kl. VII
  • Karol Jędraszak – kl. VI,
  • Justyna Boczek – kl. V,

którzy uzyskali odpowiednio następujące liczby głosów: 36, 32, 14.

Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Sebastian Majerowicz. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy.

Opiekunem samorządu na kolejny rok szkolny została p. Renata Jastrzębska

Dzień Matki

W dniu 04.06.2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matki. Uczniowie klas 1-3 oraz klasy 4 i 6 pod opieką Pani Katarzyny Cybulskiej i Pana Piotra Pawłowskiego przygotowały uroczystą akademię. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym mogli wyrazić uczucia, jakimi darzą swoje Mamy, przeprosić za wszelkie wybryki i przewinienia, a przede wszystkim przekazać swoje najgorętsze życzenia z okazji ich święta. Na zakończenie młodzi artyści wręczyli przygotowane przez siebie upominki i zaprosili swoje Mamy na słodki poczęstunek.

Podczas programu nie zabrakło łez wzruszenia i uśmiechu na twarzach naszych Mam. Życzymy im, aby Dzień Matki trwał cały rok!

Dzień Dziecka – kolorowy zawrót głowy

Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu już po raz kolejny zorganizowano festyn. Dzieci korzystały z mnóstwa widowiskowych atrakcji, które zapewnili im organizatorzy – Rada Rodziców oraz Rada Sołecka.

W specjalnej strefie przygotowano zabawy z animatorem i dmuchane zamki. Były też: pokaz motocykli, spotkanie ze strażakami, rozgrywki sportowe, baloniki, wata cukrowa, warkoczyki, uff… i poczęstunek. A na koniec odbył się festiwal kolorów.

Ten dzień zapadnie w pamięci wielu dzieci na bardzo długo, szczególnie dzięki Wam drodzy Rodzice. DZIĘKUJEMY!

W Parku Rozrywki w Kościanie

29.05.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I, II, IV wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz rodzicami wyjechały do parku rozrywki w Kościanie. Dzieci z radością bawiły się na tym ogromnym placu zabaw, korzystając z dmuchanych zamków i trampolin, przeszły przez chiński park linowy, a nawet przez czarną dziurę. Podróżowały po Egipcie i odwiedziły wioskę indiańską.

Wszyscy świetnie bawili się i wracali do domów z samymi miłymi wspomnieniami.

Klasa trzecia w MRU

W czwartek 16 maja klasa trzecia wraz z wychowawcą, Panią Zuzanną Gabrysiak, oraz rodzicami odbyła żywą lekcję historii w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym – potężnym zespole fortyfikacji, zapór przeciwpancernych, mostów i kanałów wybudowanych jeszcze przed II wojną światową. To była udana wycieczka, wnosząca wiele nowych informacji na temat naszego regionu.

Podczas ponad 2,5-godzinnej trasy podziemnymi korytarzami schronów bojowych poznawaliśmy życie, codzienne obowiązki żołnierzy i wyposażenia poszczególnych pomieszczeń schronów. Mieliśmy możliwość przejechać się drezyną jaką wykorzystywali użytkownicy umocnień. Widzieliśmy podziemny dworzec kolejowy usytuowany w szerokim korytarzu, gdzie po zmianie zwrotnicy mogły wymijać się kolejki i kierować do konkretnej grupy warownej.

Przewodnik zaciekawiał nas na różnymi opowieściami z tamtych czasów. Atrakcją była również droga powrotna do naszego autobusu, którą pokonaliśmy wozem bojowym. Na zakończenie jeszcze sprzęt wojskowy: wyrzutnia rakietowa, amfibia, czołgi – które jak zawsze najbardziej fascynują chłopców.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji i opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Archiwum strony

Poczta pracownicza