Strona główna » z życia szkoły » Trzymaj formę i Zagraj rodzinnie na Dzień Dziecka

Trzymaj formę i Zagraj rodzinnie na Dzień Dziecka

Niedoradz, piątek, 30.05.2014: Dzień Dziecka świętowaliśmy w tym roku aktywnie. W ramach ogólnopolskiego projektu „Trzymaj Formę” Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Niedoradzu po raz kolejny zorganizował piknik rodzinny, podczas którego promowano wszystko to, co związane ze zdrowiem i rodzinnym wypoczynkiem.

Uczniowie z klas starszych pod opieką pani Dominiki Kosidło przygotowali przedstawienie dla najmłodszych pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”. Następnie impreza przebiegała w formie „zdrowej” rywalizacji między poszczególnymi klasami zarówno podstawówki, jak i gimnazjum. Każda z klas zaprezentowała film i plakat zachęcający rówieśników do zdrowego stylu życia oraz z pomocą rodziców przyrządziła smaczną, dietetyczną potrawę. Za każdą formę zespołom klasowym przyznawano punkty, które w połączeniu z punktami za udział w konkurencjach sportowych były podstawą do wyłonienia tych najlepszych. Wygrali szóstoklasiści, którzy w  nagrodę pojadą na wycieczkę rowerową do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Atrakcji pikniku było więcej. Poza wspomnianymi wyżej odbył się również mecz siatkówki rodziców z uczniami oraz lekcja tańca.

Piknik wzbogaciły dwie imprezy towarzyszące:  „Pierwszy Szkolny Turniej Klas w Scrabble” oraz trzeci już niedoradzki mini-festiwal gier planszowych „Zagraj Rodzinnie”. W turnieju w Scrabble, poprowadzonym przez panów Witolda Osińskiego i Marcina Szramę, rywalizowały 3-osobowe drużyny klasowe. Stawką były puchary przechodnie. Jako pierwsze klasy w historii szkoły zdobyły je: na poziomie podstawówki – klasa V, a na poziomie gimnazjum – pierwszoklasiści. Poza klasyfikacją drużynową zawodnicy zdobywali tez punkty indywidualnie.  Trzech najlepszych scrabblistów ze SP i gimnazjum otrzymało w nagrodę gry planszowe. Gry można było też wygrać, biorąc udział w turniejach zorganizowanych w ramach planszówkowego mini-festiwalu.

Organizatorem pikniku była szkoła, której pomogła rada rodziców (fundator batonów musli dla każdego dziecka oraz produktów spożywczych na kolorowe kanapki),  pan Kazimierz Olszewski – sołtys wsi Niedoradz oraz lokalna ferma drobiu. Turniej w Scrabble i mini-festiwal „Zagraj rodzinnie” wsparła nagrodami rzeczowymi zielonogórska Księgarnia i Centrum Gier „Zielone Wzgórza”. Wszystkim sponsorom pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować.

Na koniec warto też wspomnieć w tym miejscu o wydarzeniu, które miało miejsce nieco przed piątkową imprezą, ale tematycznie z tą ostatnią ściśle się łączyło. Dzięki zaangażowaniu jednego z rodziców, Grzegorzowi Potędze, w ubiegły poniedziałek uczniowie mieli okazję spotkać się koszykarzami zielonogórskiego Stelmetu: Marcusem Ginyardem oraz Maciejem Kucharkiem. Zawodnicy odpowiadali na pytania uczniów, a także rozdawali autografy i robili pamiątkowe zdjęcia.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w okładkę albumu na początku artykułu

Archiwum strony

Poczta pracownicza