Strona główna » z życia szkoły » Nasza szkoła przejdzie termomodernizację

Nasza szkoła przejdzie termomodernizację

termomodernizacja01Milion złotych z Unii Europejskiej dla szkoły w Niedoradzu! Już w przyszłym roku placówka ta przejdzie termomodernizację. 24 listopada Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję o dofinansowaniu projektu złożonego przez Gminę Otyń.

Projekt pod nazwą „Termomodernizacja Zespołu Szkół w Niedoradzu wraz zastosowaniem Odnawialnych Źródeł Energii” przewiduje wymianę okien, drzwi, ocieplenie ścian i stropów, a także wymianę instalacji centralnego ogrzewania. Ponadto planuje się instalację pompy cieplnej i systemu rekuperacji. Wartość całej inwestycji to 1 mln 313 tys. zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 1 mln 19 tysięcy złotych. Inwestycja rozpocznie i zakończy się w 2017 r. „Ogrzewanie tak dużego budynku to spory wydatek dla budżetu gminy. Ocieplenie szkoły znacząco zmniejszy rachunki za gaz.” – dodaje Barbara Wróblewska, Wójt Gminy Otyń.

Wójt w czwartek 24 listopada w sprawie projektu spotkała się z Danielem Roguskim, Zastępcą Dyrektora Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego. „Wniosek gminy otrzymał wysoką punktację. Gratuluję sukcesu i życzę powodzenia w realizacji inwestycji.” – powiedział Daniel Roguski.

termomodernizacja02

żródło: Profil Urzędu Gminy Otyń w serwisie Facebook

Archiwum strony

Poczta pracownicza