Strona główna » z życia szkoły » Przedszkolaki powitały wiosnę

Przedszkolaki powitały wiosnę

We wtorek, 21.03.2017 r., dzieci z oddziału przedszkolnego w Niedoradzu wraz z rodzicami i wychowawczynią Jolantą Piechowiak wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wymyślanie haseł, natomiast rodzice zajęli się przygotowaniem kukły Marzanny.

O godzinie 11.00 wszystkie przedszkolaki z wychowawczynią i rodzicami zebrały się przed szkoła, by wyruszyć barwnym korowodem. Dzieci z okrzykami, kolorowymi kwiatkami, instrumentami wzbudzały zainteresowanie przechodniów. Po dotarciu na wyznaczone miejsce tradycyjnymi okrzykami „Precz zimo zła”, „ Witaj wiosno” i piosenkami pożegnaliśmy zimę. Nie zabrakło też okazji do wesołej zabawy, a wiosenna impreza zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Po powrocie do przedszkola dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Archiwum strony

Poczta pracownicza