Strona główna » z życia szkoły » Uczciliśmy Święto Narodowe 3 Maja

Uczciliśmy Święto Narodowe 3 Maja

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca 226 rocznicę przyjęcia tego ważkiego Dokumentu. W uroczystości, oprócz społeczności szkolnej, wzięli udział przedstawiciele władz gminy, kuratorium, rodziców oraz sołectwa.

Uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przybliżyła dzieciom i młodzieży okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. Montaż słowno-muzyczny miał uświadomić młodemu pokoleniu, że każdy powinien znać historię swojego kraju. Historia potrzebna jest nam wszystkim. Wsłuchując się w głos przeszłości, uczymy się przecież rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość.

Część artystyczną uczniowie klasy II gimnazjum oraz  przygotowali pod opieką nauczyciela języka polskiego – pani Katarzyny Migacz. W czasie uroczystości piosenki zaśpiewali uczniowie klasy VI (Natalia Rekiel i Julian Metack).

Przy okazji wizyty w naszej szkole, pani Katarzyna Pernal-Wydyrkiewicz, Lubuski Wicekurator Oświaty, przekazała listy gratulacyjne Julianowi Metackowi, który został laureatem wojewódzkim Konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego, a także nauczycielowi Julka, panu panu Marcinowi Szramie. Do gratulacji dla laureata dołączyła się w imieniu Wójta Gminy Otyń, sekretarz Gminy, pani Halina Malczewska.

Aby obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w miniaturkę na początku artykułu. Galeria otworzy się w nowym oknie przeglądarki.

Archiwum strony

Poczta pracownicza