Strona główna » z życia szkoły » Wspólnie świętowaliśmy Dzień Edukacji

Wspólnie świętowaliśmy Dzień Edukacji

14 października to ważny dzień dla całej oświaty – Dzień Edukacji Narodowej, czyli pamiątka powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej, ale także święto wszystkich uczestników życia szkolnego – uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół.

Tak ważne święto wymaga uroczystej oprawy, żebyśmy wszyscy mogli się poczuć – no właśnie – wyjątkowo. O oprawę Dnia Edukacji w naszej szkole zadbali uczniowie klas VI i VII. Program artystyczny zaprezentowany przez dzieci, a przygotowany pod opieką pań Darii Królik, Małgorzaty Gabriel oraz Iwony Stefaniak – obfitował w humor inspirowany szkolną codziennością.

Licznie przybyli goście przywieźli ze sobą bukiety kwiatów i wiązanki najserdeczniejszych życzeń dla całej społeczności szkolnej. Zaszczycili nas swoją obecnością między innymi: wicemarszałek województwa lubuskiego, pan Stanisław Tomczyszyn, dyrektor zielonogórskiej Delegatury Lubuskiego Kuratorium Oświaty, pan Krzysztof Słapczyński, wójt Gminy Otyń, pani Barbara Wróblewska oraz sołtys Niedoradza, pan Kazimierz Olszewski. Pani wójt oraz dyrektor szkoły wręczyli nagrody wyróżniającym się w swojej pracy nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły.

Wspaniałym prezentem ze strony Rady Rodziców był okolicznościowy tort. Po programie artystycznym goście, nauczyciele i rodzice mogli jeszcze spędzić miłe chwile na rozmowie przy – przygotowanych także przez wspaniałych rodziców szkoły – kawie i wypiekach.

A było zapewne o czym rozmawiać, tym bardziej, że tegoroczne święto edukacji zbiegło się w naszej wsi i szkole z zakończeniem ważnych dla lokalnej społeczności inwestycji. Tego dnia dokonano przecięcia wstęgi na nowo wybudowanej ul. Ogrodowej w Niedoradzu, a także oficjalnie już zakończono prace termomodernizacyjne w budynku szkoły. Teraz możemy się cieszyć nie tylko nowym wyglądem elewacji szkolnej, ale także nowoczesnym systemem ogrzewania sal lekcyjnych oraz sali gimnastycznej.

Archiwum strony

Poczta pracownicza