Strona główna » z życia szkoły » Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

Już po raz siódmy z rzędu nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele przystąpili do ogólnopolskiej inicjatywy „Śniadanie daje moc”. Koordynatorem akcji w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza była pani Katarzyna Cybulska. Akcję zrealizowaliśmy w dniach 7-8 listopada 2017 r.

We wtorek, 7 listopada, uczniowie wzięli udział w pogadance na temat zasad zdrowego odżywiania, poprowadzoną przez koordynatorkę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w tej dyskusji. Następnie przystąpiły do zilustrowania zasad zdrowego odżywiania, wykonując plakaty oraz kolorując obrazki związane z tym tematem.

W środę, 8 listopada, pod opieką nauczycieli i rodziców uczniowie przygotowali drugie śniadanie, który następnie zjedli w klasowym gronie. Promowanie zdrowych nawyków żywieniowych także może być przecież doskonałą okazją do integracji.

Warto wspomnieć, że nasza akcja odbyła się między innymi dzięki hojności sponsorów. Chcielibyśmy serdecznie podziękować:

  • pani Irenie Lisowskiej-Szron z Solnik – za przekazanie jabłek
  • państwu Zdzisławowi i Sylwii Wawrzyńczyk z Nowego Miasteczka – za przekazanie rzodkiewek
  • pani Kindze Firlej-Gąsiorowskiej i panu Mariuszowi Gąsiorowskiemu z fermy drobiu Rema z Niedoradza – za przekazanie jajek
  • panu Janowi Fijołowi z Piekarni Siedlisko – za przekazanie bułek i chleba.

Archiwum strony

Poczta pracownicza