Strona główna » z życia szkoły » Najmłodsi w teatrze

Najmłodsi w teatrze

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III szkoły podstawowej  pojechały 9 listopada 2017 r., wraz ze swoimi wychowawczyniami, do Zielonej Góry na przedstawienie kostiumowe wrocławskiego Teatru In-Art pt. „Pinokio”. Widowisko, inspirowane powieścią Carla Collodi’ego o takim samym tytule, pozwoliło dzieciom przeżyć niezapomnianą przygodę w świecie marzeń.

Dzieci poznały postać drewnianego pajacyka Pinokio, który w czarodziejski sposób zamienił się w żywego chłopca. Chłopiec uciekł w świat, gdzie nie zawsze przytrafiały mu się same miłe przygody. W spektaklu spotkał się z Kotem, Lisem, Wróżką o Niebieskich Włosach i z Gadającym Świerszczem. Ten ostatni okazał się głosem rozsądku, którego chłopcu niestety brakowało.

Jak wiadomo, baśnie niosą ze sobą morał. Także i przy okazji tego przedstawienia dzieci mogły poznać moc bezwarunkowej miłość ojca do syna, ale też szkody jakie niosą ze sobą kłamstwo, głód pieniądza czy samotność.

Barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki, autorska muzyka to niewątpliwie atrakcje tej czarodziejskiej teatralnej przygody, którą dzieci na pewno długo zapamiętają.

Archiwum strony

Poczta pracownicza