Strona główna » z życia szkoły » Cisza na planie! Kamera w zapisie

Cisza na planie! Kamera w zapisie

Dziesięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało szansę udziału w warsztatach prowadzonych przez dziennikarzy. W części teoretycznej poznali zasady pracy z kamerą i mikrofonem i opracowali scenariusz reportażu. Potem przyszedł czas na działanie w terenie.

Narratorem był Michał Senator, a za kamerą stawali kolejno wszyscy uczestnicy warsztatów. Nagrywali w winnicy, w kościele i w kilku innych miejscach naszej wsi. Niecierpliwie czekamy na efekt pracy, którym będzie reportaż prezentujący Niedoradz.

Swoją wiedzą podzielili się z naszymi uczniami pani Katarzyna Szczuka-Niezabitowska (dziennikarka TVP Kultura) i pan Marcin Bielawski (operator obrazu z telewizji Polsat).

Cały dzień na warsztatach dziennikarskich spędzili: Marysia Gąsiorowska, Natalia Rekiel, Małgosia Bojczuk, Weronika Pelc, Sylwia Sołtys Michał Senator, Julek Metack, Kuba Dąbrowski, Wiktor Stankiewicz i Hubert Kołtko.

Zajęcia są częścią projektu ZABYTKOMANIA Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Gotowy materiał z warsztatów dziennikarskich zostanie udostępniony na naszej stronie.

Serdecznie dziękujemy Państwu Agnieszce i Markowi Senatorom za poświęcony nam czas, możliwość nagrywania na terenie winnicy oraz słodki poczęstunek dla uczestników warsztatów.

Archiwum strony

Poczta pracownicza