Strona główna » z życia szkoły » Klasa II na warsztatach z robotyki

Klasa II na warsztatach z robotyki

Listopad to miesiąc, którego długie, późnojesienne popołudnia można wspaniale spędzić w zielonogórskim Klubie Małego Inżyniera. Klasa druga, przy ogromnym wsparciu rodziców, wzięła 22 listopada 2017 r. udział w łączących naukę z zabawą zajęciach warsztatowych z robotyki. Przyszli mali inżynierowie uczyli się konstruowania robotów z klocków Lego Mindstors i ich programowania. Zajęcia miały na celu zaszczepienie w dzieciach ciekawości świata, pasji poznawczych i zamiłowania do nauk ścisłych.

Doskonałą zabawą i pouczającą przygodą były samodzielnie wykonane roboty, konstruowane zgodnie z instrukcją odczytywaną z komputera. Po zaprogramowaniu poruszały się one po wyznaczonych trasach. Uczniowie eksperymentowali, próbując sprawić, by poruszały się nie tylko do przodu, ale też do tyłu i w innych kierunkach. Ileż było nauki przez pasjonującą zabawę.

Wychowawczyni klasy – pani Zuzanna Gabrysiak – serdeczne dziękuje rodzicom uczniów za zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia i transport dzieci do Zielonej Góry.

Archiwum strony

Poczta pracownicza