Strona główna » z życia szkoły » Andrzejki na wesoło i sportowo!

Andrzejki na wesoło i sportowo!

Czas zabaw andrzejkowych nastraja wszystkich radością. W naszej szkole ten dzień okazał się doskonałą okazją do poznania i przypomnienia sobie tradycji związanych z tym świętem.

Dzieci z klas I- III i przedszkolaki bawiły się tego dnia wspólnie. Szkolną salę gimnastyczną wypełniły pląsy, zabawy i wróżby. Wychowawcy zadbali o ty, by zintegrować wszystkie dzieci oraz by nie zabrakło im miłych wrażeń. Swój wkład mieli również jak zawsze niezawodni rodzice, pomagający przeprowadzić nieodzowne tego dnia wróżby. Z radością można było obserwować wspólne dziecięce podskoki, obroty i pląsy. Na zakończenie jeszcze aerobik dla wszystkich. Zamknięciem  wydarzenia były przygotowane przez rodziców słodkie wypieki. Muffinki królowały. Wychowawcy klas I-III przekazują rodzicom podziękowania za zaangażowanie i słodki poczęstunek.

Klasy starsze Andrzejki świętowały w swoim gronie. Uczniowie wyszukali informacje na temat tradycyjnych wróżb i przygotowali je dla swoich kolegów i koleżanek.  Nie zabrakło lania wosku, ustawiania butów do progu czy wróżenia z obierek. Były tez wróżby autorskie, wymyślone według własnego pomysłu uczniów. Wszyscy świetnie się bawili, przyjmując usłyszane przepowiednie z zaciekawieniem, ale też z przymrużeniem oka. Wiadomo przecież, że życie potrafi być dużo bardziej ciekawe i zaskakujące niż najwymyślniejsza nawet wróżba.

 

Archiwum strony

Poczta pracownicza