Strona główna » z życia szkoły » Akcja „Trzymaj formę”

Akcja „Trzymaj formę”

Akcja „Trzymaj formę”

W dniu 1.06.2010 r. w naszej szkole odbył się Dzień zdrowego trybu życia. Tego dnia przygotowaliśmy przedstawienia, które miały  za zadanie przez zabawę dokształcać naszych kolegów i koleżanki w tej materii.

Po apelu odbył się quiz, w którym o punkty rywalizowali nauczyciele z uczniami. Nasi uczniowie wykazali się w nim solidną wiedzą na temat zdrowego stylu życia i zdobyli aż 19 punktów. Niestety nie udało się im pokonać silnej reprezentacji nauczycieli.

Wszyscy zainteresowani uczniowie mieli również szansę wzięcia udziału w lekcji aerobiku przygotowanej specjalnie dla nich. Wśród uczniów znalazło się 27 śmiałków. Wszyscy mogli wykazać się tutaj wytrwałością i sprawnością fizyczną.

Każdy mógł wziąć też udział w pomiarach ciśnienia przed aktywnością fizyczną i po aktywności fizycznej oraz w pomiarze wskaźnika BMI. Wśród 62 badanych uczniów 3 miało lekką nadwagę, 7 niedowagę, natomiast wskaźnik BMI wśród reszty badanych był w normie.

Podczas przerwy w szkolnej stołówce trwały degustacje zdrowych dań przygotowanych przez uczniów wszystkich klas. Aby ocenić, która potrwa była najlepsza przeprowadzono ankietę. Najsmaczniejsza okazała się sałatka owocowa przygotowana przez klasę II G.

Kolejnym punktem dnia był mecz siatkówki. Do gry przystąpili uczniowie i nauczyciele. Wszyscy grali profesjonalnie, z wielka werwą. Pomimo chęci zwycięstwa to nauczyciele polegli w walce z uczniami. Mecz wszystkim przysporzył wiele pozytywnych emocji. Liderem wśród uczniów był Miłosz Krysik, z klasy II gimnazjum, który zdobył aż 9 punktów dla swojej drużyny. Wśród nauczycieli najlepszym graczem okazał się p. Piotr Pawłowski – nauczyciel wychowania fizycznego. Nikogo to nie zdziwiło. Miłosz i p. Piotr otrzymali dyplomy za fantastyczną grę.

Ponadto w tym dniu z korytarzy szkolnych zniknęły niezdrowe produkty, a zastąpiono je smaczną i zdrową żywnością. Na koniec dnia spalaliśmy zbędne kalorie podczas szkolnej dyskoteki.

* * *

Konkurs: Klasa 3-ma formę

Aby zachęcić uczniów do wzięcia udziału we wszystkich przygotowanych przez nas konkurencjach zorganizowaliśmy konkurs Klasa 3-ma formę.
W ramach konkursu każda klasa otrzymywała punkty za:

  • Udzielenie poprawnej odpowiedzi w quizie;
  • Frekwencje na aerobiku i pomiarach ciśnienia oraz wskaźnika BMI;
  • Głos ankietowanych przy degustacji potraw;
  • Ilość punktów zdobytych w meczu siatkówki.

Klasa II G, która zdobyła największą ilość punków pojechała z nami na wycieczkę rowerową połączoną z ogniskiem do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

DZIEŃ ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA został zorganizowany przez uczniów gimnazjum należących do szkolnego kółka biologiczno–chemicznego pod kierunkiem p. Dominiki Kosidło.

Archiwum strony

Poczta pracownicza