Strona główna » z życia szkoły » Jak postępować z psem? – kolejne spotkanie

Jak postępować z psem? – kolejne spotkanie

Uczniowie kl. IV uczestniczyli w drugiej części spotkania z panią Arlettą Urbanowską i Bianką – jej psem rasy golden retriever. Tym razem pani Arletta przyszła w towarzystwie pani Weroniki Abracewicz oraz jej psa rasy owczarek niemiecki o imieniu Bruno. Obie panie i ich podopieczni pracują w Sekcji Psów Pracujących i Ochrony Zwierząt Samodzielnej Jednostki Strzeleckiej 3006 w Nowej Soli.

Uczniowie uzyskali kilka kolejnych wskazówek dotyczących postępowania z psami. Dowiedzieli się, jak interpretować zachowanie zwierząt na podstawie mowy ich ciała i jak samemu się wówczas zachować. Ponadto pani Arletta opowiedziała, do jakich zadań wykorzystuje się psy z sekcji, w której pracuje i jakie szkolenia przechodzą zwierzęta, aby do tych zadań się przygotować.

Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali plakaty, których głównymi bohaterami byli oczywiście Bianka i Bruno. Obu paniom serdecznie dziękujemy za cenne informacje. Na pewno sprawią one, że nasze kontakty z psami będą mniej stresujące dla nas i dla zwierząt.

Archiwum strony

Poczta pracownicza