Strona główna » inicjatywa » Zagraj znowu zagrał

Zagraj znowu zagrał

W piątkowe popołudnie, 09.08.2018 r., po niejakiej przerwie powróciliśmy do tradycji wspólnego grania. Szkolny Klub Gier Planszowych „Zagraj” otworzył salę gier, a przede wszystkim swoją magiczną szafę. Jak bardzo brakowało nam takiej rozrywki, udowodnili ci uczestnicy, którzy przybyli na spotkanie całe pół godziny przed czasem. W sumie graliśmy w gronie aż 19 osób. W tej liczbie było niestety tylko dwóch dorosłych: dzielna pani Jadwiga, babcia goszczącego u nas po raz pierwszy Maksymiliana z kl. II, oraz prowadzący, p. Marcin Szrama. Liczymy, że po lekturze tej krótkiej relacji i obejrzeniu zdjęć, na kolejnym spotkaniu klubu pojawi się więcej rodziców i starszego rodzeństwa. Serdecznie zapraszamy!

W ciągu niemal trzech godzin wspólnej zabawy uczestnicy spotkania rozegrali aż 26 partii w różne gry. Niektóre tytuły, jak wciąż chyba najbardziej lubiane przez nas Speed cubs czy emocjonująca Snorta, trafiały na stół kilka razy.

Mieliśmy też okazję poznać kilka nowych gier z bogatej puli tytułów nadesłanych nam wspaniałomyślnie przez wydawnictwo Nasza Księgarnia , któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Zagraliśmy już w „Twardy orzech do zgryzienia”, „Piranie!”, „Grę na emocjach”, „Na końcu języka” oraz „Myszki w ogrodzie” oraz „Krówka w kuchni” z serii „Poczytaj mi mamo!”. Wszystkie te gry zachęcały prostymi zasadami i ciekawymi wrażeniami z rozgrywki. Hitem dnia okazała się „Krówka w kuchni”, którą widać na wielu zdjęciach ze spotkania. Bardzo spodobały się też „Gra na emocjach” przypominająca nam nieco lubiane w klubie „Apples to apples” oraz „Na końcu języka”, która prawdopodobnie będzie rozchwytywana także przy kolejnej okazji.

Przypominamy, że kolejne spotkanie klubu będzie miało miejsce w piątek, 23.03.2018, w godzinach 15.30-18.00. Mamy informacje, że w drodze do nas jest już paczka z nowymi grami od wydawnictwa Granna. U nas po prostu nie sposób się nudzić… 😉 A przy okazji można poznać planszówkowe nowości.

 

 

Archiwum strony

Poczta pracownicza