Strona główna » z życia szkoły » Klasa III i IV wróciła z „zielonej szkoły”

Klasa III i IV wróciła z „zielonej szkoły”

Klasy III i IV wraz z wychowawczyniami, Katarzyną Cybulską, Renatą Jastrzębską oraz Beatą Linkiewicz wyjechały w dniach 26.02 – 03.03.2018r. na „zieloną szkołę” do Wroniaw. Dzieci brały tam udział w zajęciach edukacyjnych, zapoznając się przy okazji z historią wroniawieckiego pałacu. W okolicy zwiedziły muzeum pożarnictwa i skansen budownictwa w Wolsztynie.

W programie wyjazdu była też wizyta w gospodarstwie agroturystycznym w Kluczewie, gdzie dowiedziały się m.in. jak powstaje podkowa i obejrzały, jak wygląda przędzenie wełny. Dzieci spotkały zwierzęta gospodarskie, z którymi mogły się pobawić.Wycieczka do Kluczewa zakończyła się przy ognisku – wspólnym pieczeniem kiełbasek .

Ponadto dzieci odwiedził też właściciel wioski Indiańskiej Wokini i zapoznał ich z życiem Indian Ameryki Północnej, ich zwyczajami i noszonymi przez nich strojami. Uczniowie mieli okazję postrzelać z łuku, pobawić się wspólnie oraz wykonać ozdoby z koralików.

Wieczorami dzieci uczestniczyły w dyskotekach, grach i zabawach świetlicowych oraz wieczorze filmowym. Wszyscy chętnie brali w nich udział i byli bardzo zadowoleni, że miło i aktywnie spędzili wspólnie czas, a przy okazji wiele się dowiedzieli i nauczyli.

Archiwum strony

Poczta pracownicza