Strona główna » SKGPZagraj » Kolejny piątek przy grach planszowych

Kolejny piątek przy grach planszowych

Ledwie się człowiek obejrzał, a już minęły dwa tygodnie od ostatniego spotkania Szkolnego Klubu Gier Planszowych „Zagraj”. Ponownie otworzyliśmy szafę z grami i zasiedliśmy wspólnie do emocjonującej zabawy. Stali już bywalcy naszych spotkań doskonale wiedzieli, jakie tytuły chcą wyjąć na stoły. Wśród starszych uczniów królowała imprezowa „Na końcu języka”. Na załączonym wideo możecie zobaczyć, jak szybko zmienia się sytuacja na stole i jak bardzo trzeba być uważnym, żeby nie stracić cennej karty. Mina Julka – bezcenna:

 

Dzieci z klas najmłodszych, wśród których powitaliśmy po raz pierwszy Zosię, przybiegły z pytaniem „A czy są teeee…. dinozaury?”. Chodzi oczywiście o grę „Dino kontra Dino”, o której opowiadaliśmy już dwa tygodnie temu. Po dinozaurach złapały za po „Krówkę w kuchni”, która przypuszczalnie jeszcze długo się im nie znudzi.

Niektórzy z grających ambitnie sięgnęli po gry nieco bardziej wymagające. I tak Michał ze swoim bratem Marcinem siedli najpierw do „Proch i Stal”  kooperacyjnej gry o walkach konfederatów barskich.

Na klubowych stołach pojawiły się także zupełnie nowe w naszej biblioteczce tytuły. Fani imprezowej zabawy mogli poznać zasady gry „Mrówki”, które prezentujemy tutaj w krótkim filmie wydawnictwa, na wypadek, gdybyście – a mamy taką nadzieję – chcieli dołączyć do nas już 27.04.2018 r

A nasi klubowicze bawili się przy „Mrówkach” tak:

 

Na zdjęciach ze spotkania zobaczycie także grę „Jedzie pociąg z daleka”. Łatwą, ale wciągającą grę kafelkową, polegającą na układaniu torów. Po tych torach dojeżdżamy potem lokomotywami do różnokolorowych stacji, za co zdobywamy punkty. Gra nam się tak spodobała, że po partyjce na zasadach podstawowych od razu zagraliśmy z dodatkowymi zasadami punktacji – punktami za długość torowisk.

Pamiętajcie, kolejne spotkanie naszego klubu odbędzie się w piątek 27.04.2018 r. Gramy od godz. 15.30 do godz. 18.00. Zapraszamy. Możecie zabrać ze sobą rodziców i rodzeństwo.

Archiwum strony

Poczta pracownicza