Strona główna » projekty » Przedszkolaki na kursie pierwszej pomocy

Przedszkolaki na kursie pierwszej pomocy

We wtorek 29.05 i w środę 30.05 dzieci z oddziału przedszkolnego uczyły się udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”, realizowanego w nasze szkole przez panią Beatę Linkiewicz. Teraz także nasze przedszkolaki wiedzą, jak w razie potrzeby umiejętnie wezwać pomoc: wybrać właściwy numer, przedstawić się, powiedzieć, co i gdzie się stało oraz jak udzielić pomocy nieprzytomnej osobie. Bez zająknięcia wymieniają też numery alarmowe – 999 na pogotowie, 997 na policję i 998 do straży pożarnej. Najbardziej podobał im się masaż serca wykonywany na fantomach.

Dzięki programowi dzieci oswajają się z sytuacją zagrożenia. Życzymy im co prawda, żeby nigdy nie musiały wykorzystywać tego, czego się nauczyły podczas zajęć. Na pewno jednak lepiej, aby w razie takiej sytuacji wiedziały, jak należy się zachować.

Archiwum strony

Poczta pracownicza