Strona główna » SKGPZagraj » Turniej w grę planszową „Polska, gola!

Turniej w grę planszową „Polska, gola!

W dniu 04.06.2018 r., w ramach szkolnego festynu z okazji Dnia Dziecka, rozegraliśmy turniej w grę „Polska, gola!” Rywalizacja miała charakter międzyklasowy. Już dwa tygodnie przed rozgrywkami w poszczególnych klasach pojawił się opiekun Szkolnego Klubu Gier Planszowych „Zagraj” z egzemplarzami gry i prezentacją zasad. Potem zespoły klasowe miały czas na treningi do zawodów i wyłonienie spośród siebie 3-osobowych reprezentacji.

Turniej przebiegał w dwóch etapach – przy gorącym dopingu klas, nauczycieli i rodziców. Najpierw rozegraliśmy mecze w trzech grupach eliminacyjnych. Każdy wygrany mecz liczył się drużynie jako duży punkt. Na wypadek remisów zapisywaliśmy także zdobyte bramki.

Do finału przechodziła najlepsza drużyna z każdej grupy eliminacyjnej. Tu walka toczyła się już nie tyle o nagrody, bo te były dla finalistów gwarantowane, co o kolejność wyboru tychże. Dlatego poziom emocji w meczach finałowych sięgał zenitu. Drużyny klas IV, VI i VII zacięcie walczyły o każdą bramkę.Ostatecznie pierwsze miejsce na podium zajęła drużyna klasy VII. Miejsce drugie wywalczyła sobie klasa VI, a klasa IV uplasowała się na miejscu trzecim.

Członkowie zwycięskich drużyn w imieniu swoich klas odebrali dyplomy poświadczające ich sukces oraz indywidualne nagrody – widoczne na zdjęciu powyżej gry planszowe. W zdobyczne planszówki będą mogli grać teraz z kolegami i koleżankami ze swojej klasy.

Serdecznie dziękujemy sponsorowi turnieju, którym było

– za przekazanie gier do przeprowadzenia rozgrywek oraz nagród.

Przypominamy, że z grą „Polska, gola!” oraz innymi tytułami z programu wydawniczego Naszej Księgarni można zapoznać się podczas spotkań Szkolnego Klubu Gier Planszowych „Zagraj”, bo to znane już naszym babciom warszawskie wydawnictwo hojnie wzbogaciło swoimi tytułami także klubową szafę z planszówkami.

Archiwum strony

Poczta pracownicza