Strona główna » z życia szkoły » Wymiana z Falkenbergiem – dzień czwarty i piąty

Wymiana z Falkenbergiem – dzień czwarty i piąty

Czwarty dzień naszych wspólnych dni projektowych wypełniło nam w większości zwiedzanie przepięknego Szczecina. Gościliśmy na Zamku Książąt Pomorskich. Z wieży Katedry św. Jakuba podziwialiśmy panoramę miasta, a potem poznaliśmy zasadę działania kościelnych organów i wysłuchaliśmy krótkiego koncertu. Byliśmy w Filharmonii Szczecińskiej, jednym z cudów współczesnej architektury. Widzieliśmy Jasne Błonia z pomnikiem Jana Pawła II i Wały Chrobrego z widokiem na Odrę i stocznię.

Wieczorem zorganizowaliśmy sobie ognisko z kiełbaskami, przy którym bawiliśmy się wspólnie w gry teatralne. Bardziej sportowo nastawieni uczestnicy wymiany mogli pograć razem w piłkę nożną i siatkówkę.

Potem tak nagle przyszedł już piątek – ostatni dzień naszego spotkania. Jesteśmy wszyscy zdziwieni, jak ten czas szybko zleciał. Ledwie przyjechaliśmy, a już przyszło nam się żegnać – z nowo poznanymi przyjaciółmi z Niemiec oraz z wychowawczyniami Domu Wczasów Dziecięcych, które wystawiły nam bardzo pozytywną cenzurkę. Powiedziały nam, że to była ich pierwsza międzynarodowa grupa w tym ośrodku, a jednocześnie grupa niesamowicie grzeczna, kulturalna i zdyscyplinowana. Z całego serca zapraszały nas ponownie, bo z taką grupą pracuje się po prostu z przyjemnością. My jako opiekunowie ze strony obu szkół całkowicie tę ocenę potwierdzamy.

Tuż przed odjazdem na specjalnie przygotowanych arkuszach oceny podsumowaliśmy jeszcze naszą wymianę i jej efekty. Wspaniale było spotkać się i móc poznać z kolegami i koleżankami z zagranicy, wspólnie poznawać okolicę, bawić się, dowiadywać ciekawych rzeczy o ich codziennym dniu, zainteresowaniach. Próbować pokonywać trudności językowe i obserwować przy tym, że nie tylko my podejmujemy wysiłek, żeby porozumieć się w języku partnera. Na pewno będziemy tęsknić i czekać na kolejną wymianę ze szkołą w Falkenbergu. Tym razem to my pojedziemy do Niemiec.

 

Archiwum strony

Poczta pracownicza