Strona główna » z życia szkoły » Dzieci z klas 1 -3 na wycieczce z myśliwymi do lasu.

Dzieci z klas 1 -3 na wycieczce z myśliwymi do lasu.

W piątek, 5 października uczniowie klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej w Niedoradzu, wraz z wychowawczyniami i pod bacznym okiem leśniczego Pana Tomasza Johna pojechali na wycieczkę do lasu.

Celem wycieczki była obserwacja naturalnego świata roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały warstwową budowę lasu, oraz różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu. Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody.

Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela, oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Wyprawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez myśliwych z Koła Łowieckiego „ Ryś”

Składamy serdecznie podziękowania Panu Tadeuszowi Bołbatowi, Lechowi Szewczykowi, oraz myśliwym i leśnikom za mile spędzony czas.

Archiwum strony

Poczta pracownicza