Strona główna » z życia szkoły » Ślubowanie pierwszoklasistów

Ślubowanie pierwszoklasistów

26 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Już od rana wśród pierwszaków panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w galowe stroje z biretami na głowie z niecierpliwością czekały na ten bardzo ważny dla nich moment. Podczas uroczystości pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Znajomość języka angielskiego, przepisów ruchu drogowego, wiedzy o Ojczyźnie i patronie szkoły to dowód, że dzieci są gotowe do nauki w szkole.

W podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszacy złożyli ślubowanie. Po ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił Pan Dyrektor dotykając ołówkiem ramion uczniów.

Pełnoprawni uczniowie otrzymali z rąk dyrektora legitymacje szkolne, a Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Przygrodzka wręczyła pamiątkowe dyplomy. Pierwszaki otrzymały też życzenia i upominki od młodszych kolegów. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Rodzice również pamiętali o święcie swoich dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodkie” przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Archiwum strony

Poczta pracownicza