Strona główna » z życia szkoły » 100 lat Niepodległej

100 lat Niepodległej

11 listopada 2018 roku mija 100 lat niepodległości naszej Ojczyzny. Po 123 latach niewoli Polska narodziła się na nowo. W dniu 11 listopada obchodzi więc nasz Najjaśniejsza urodziny. I jak przy każdych urodzinach składa się życzenie jubilatom, również Dostojnej Jubilatce w imieniu wszystkich uczniów i pracowników pragnę złożyć życzenia samych sukcesów, mądrych obywateli, trafnych decyzji władz i dalszego istnienia w pokoju i stabilizacji przez następne stulecia.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Wśród zaproszonych gości szczególne miejsce zajął Pan Kazimierz Kur – żołnierz walczący w czasie II wojny światowej, którego Pan dyrektor powitał biało – czerwonymi różami. Pan Kazimierz, mimo swoich 94 lat, przyjął zaproszenie i wraz ze swoją prawnuczką przybył do szkoły aby w tym szczególnym dniu razem z nami świętować urodziny Ojczyzny. Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego a następnie posłuchali pięknego wystąpienia uczniów naszej szkoły. Uczniów do występu przygotowały Panie: Małgorzata Gabriel, Daria Królik, Jolanta Piechowiak i Iwona Stefaniak.

Archiwum strony

Poczta pracownicza