Strona główna » z życia szkoły » Jasełka w Niedoradzu

Jasełka w Niedoradzu

W czwartek, 20 grudnia 2018 roku, o godzinie 17.00 odbyły się w naszej szkole jasełka. Uczniowie pod kierownictwem księdza Marcina przy wielkim zaangażowaniu Pani Katarzyny Cybulskiej, Pani Beaty Linkiewicz i Pani Iwony Stefaniak przygotowali wspaniały występ. Na zaproszenie bardzo licznie przybyli do naszej szkoły rodzice i mieszkańcy Niedoradza.

W pięknej scenerii świątecznej (przygotowanej przez Panów Wojciecha Mazura, Waldemara Glinkę i Marka Wolskiego, przy logistycznym wsparciu Pana Mariusza Gąsiorowskiego) dzieci przedstawiły tradycyjne przedstawienie jasełkowe, w którym wystąpiły znane postacie: król Herod, śmierć, diabeł, trzej królowie, pastuszkowie i oczywiście Święta Rodzina. Wspólnie śpiewane przez wszystkich kolędy jeszcze bardziej wprowadziły nas w świąteczny klimat.

Ale cóż to za święta, które nie są uzupełnione przez prezenty od Mikołaja. Do szkoły, na wezwanie uczniów, przybył święty Mikołaj z prezentami dla wszystkich dzieci. Nawet ksiądz proboszcz Zbigniew Tartak oraz dyrektor szkoły Wiesław Szklarz musieli zasłużyć na świąteczny upominek, prezentując przed widzami swoje umiejętności.

Paczki dla wszystkich obecnych na sali dzieci zostały przygotowane przez Panie z Prezydium Rady Rodziców z Panią Iwoną Przygrodzką na czele. Dzięki wsparciu sponsorów możliwe było zakupienie słodkich upominków. Dziękujemy gorąco Państwu Kindze i Mariuszowi Gąsiorowskim, Państwu Marcie i Krzysztofowi Kołtko, sołtysowi i Radzie Sołeckiej wsi Niedoradz, całej Radzie Rodziców za pomoc i hojność w tym szczególnym dniu.

Kolejny raz nasi uczniowie pokazali, że można pięknie spędzić czas wspólnie z dziadkami i rodzicami kultywując tradycje polskie.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udział w jasełkach!

Archiwum strony

Poczta pracownicza