Strona główna » z życia szkoły » Zdrowa przekąska

Zdrowa przekąska

Co robić, aby zdrowym być i zdrowo żyć? To pytanie, na które w naszej szkole odpowiadamy sobie poprzez organizację różnego rodzaju zajęć, prelekcji, spotkań ze specjalistami w tej dziedzinie, czy pogadanki. Uprawianie sportu, zdrowe jedzenie i wszelka aktywność prozdrowotna są działaniami szczególnie w naszej społeczności szkolnej promowanymi. Dlatego też 8 lutego 2019 r., w ramach Promocji Zdrowia zorganizowaliśmy akcję „Zdrowa przekąska”. Każda klasa i dzielne przedszkolaki z losowo wybranego produktu przygotowały smaczną przekąskę. Pojawiły się więc pomysły, których składnikiem przewodnim były: marchewka, jabłko, gruszka, seler, papryka, winogron czy por.

Przygotowane przez dzieci smaczne przekąski degustowaliśmy wspólnie, udowadniając sobie ich wyższość nad batonami, chipsami, pączkami oraz podziwiając przygotowane przez każdą klasę plakaty promujące zdrowy styl życia i popularyzujące produkty mające dobry wpływ na nasze zdrowie.

Szkolne Koło PCK serdecznie dziękuje Rodzicom za wsparcie naszych inicjatyw, a Wychowawcom klas za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji.

Archiwum strony

Poczta pracownicza