Strona główna » z życia szkoły » Pierwszy Dzień Wiosny i Bezpiecznego Internetu

Pierwszy Dzień Wiosny i Bezpiecznego Internetu

W końcu nadeszła długo oczekiwana przez nas wiosna. Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole połączyliśmy z Dniem Bezpiecznego Internetu. Dlatego ten czwartek rozpoczął się od konkurencji sprawdzających wiedzę nt. bezpiecznego zachowania się w sieci. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały piękne plakaty utrwalające najważniejsze wiadomości o zachowaniu się w internecie, które stanowiły piekne tło do naszych późniejszych zabaw .

Następnie Panie Katarzyna Cybulska i Katarzyna Wyka poprowadziły konkurencje przeplatane  zabawami przekazującymi w ciekawej formie wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Każda grupa wiekowa bardzo aktywnie brała w nich udział. Było dużo radości i zdrowej rywalizacji. Na koniec imprezy dzieci otrzymały słodkie poczęstunki i dyplom .

Z  kolei z okazji Pierwszego Dnia Wiosny na niektórych lekcjach nastąpiła zamiana ról, ponieważ znaleźli się odważni uczniowie, którzy chcieli sprawdzić się w roli nauczycieli. Momentami było trudno. Okazało się, że nie tak łatwo zapanować nad klasą.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbyły się również szkolne rozgrywki piłki siatkowej. Wzięły w nich udział cztery drużyny przy czym każda składała się z uczniów od klasy IV do III gimnazjum. Rywalizacja była zacięta, a doping gorący. Choć tylko jedna drużyna mogła zwyciężyć, to jednak każda otrzymała puchar wypełniony słodkościami.

Archiwum strony

Poczta pracownicza