Strona główna » z życia szkoły » Ciao, ciao italiano…

Ciao, ciao italiano…

W dniach 12 – 19 uczniowe naszej szkoły biorą udział w wycieczce szkolnej do Włoch. Relacjonują każdy dzień, bo każdy obfituje w niezwykłe atrakcje, zwiedzanie magicznych miejsc. Wpis będziemy uzupełniać na bieżąco.

Dzień 1

Zaczynamy naszą tygodniową wizytę we Włoszech. Zakwaterowanie w pięknie położonym Hotel Park Jolada w SanZeno nad jeziorem Garda.

Dzień 2

We wtorek odwiedziliśmy dom Romea i balkon Julii. Zachwycaliśmy się uliczkami najstarszej części Werony. Nie obyło się bez degustacji tradycyjnej włoskiej pizzy. Na deser oczywiście –  lody włoskie.

Dzień 3

Środę spędziliśmy na sportowo, już od rana, pod czujnym okiem ratownika doskonaliliśmy technikę pływania i relaksowaliśmy się w ogromnym jacuzzi. Po południu odwiedziliśmy skalne Sanktuarium Madonna della Corona. Naszej wspinaczce przyglądały się alpaki, a górską wyprawę zakończyliśmy zasłużonymi lodami. Po kolacji nabraliśmy sił do nauki włoskiego przeboju „Felicita”.

Dzień 4

W czwartek obudziło nas piękne słońce. Podziwialiśmy dziś malownicze widoki z góry Monte Baldo, na którą wjechaliśmy kolejką linową. Na dole cieszyliśmy się wiosenną pogodą, a na górze przywitał nas śnieg.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer wąskimi uliczkami Malcesine, gdzie zjedliśmy pyszną pizzę. Z portu popłynęliśmy do Limone, które słynie z ogromnych cytryn i produktów z nich wytwarzanych.

Dzień 5

Ostatniego dnia naszej wycieczki czekała nas niesamowita atrakcja! Pozdrawiamy z parku rozrywki Gardaland! Ciao…
(zdjęcia w poniedziałek)

Archiwum strony

Poczta pracownicza