Strona główna » z życia szkoły » Klasa trzecia w MRU

Klasa trzecia w MRU

W czwartek 16 maja klasa trzecia wraz z wychowawcą, Panią Zuzanną Gabrysiak, oraz rodzicami odbyła żywą lekcję historii w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym – potężnym zespole fortyfikacji, zapór przeciwpancernych, mostów i kanałów wybudowanych jeszcze przed II wojną światową. To była udana wycieczka, wnosząca wiele nowych informacji na temat naszego regionu.

Podczas ponad 2,5-godzinnej trasy podziemnymi korytarzami schronów bojowych poznawaliśmy życie, codzienne obowiązki żołnierzy i wyposażenia poszczególnych pomieszczeń schronów. Mieliśmy możliwość przejechać się drezyną jaką wykorzystywali użytkownicy umocnień. Widzieliśmy podziemny dworzec kolejowy usytuowany w szerokim korytarzu, gdzie po zmianie zwrotnicy mogły wymijać się kolejki i kierować do konkretnej grupy warownej.

Przewodnik zaciekawiał nas na różnymi opowieściami z tamtych czasów. Atrakcją była również droga powrotna do naszego autobusu, którą pokonaliśmy wozem bojowym. Na zakończenie jeszcze sprzęt wojskowy: wyrzutnia rakietowa, amfibia, czołgi – które jak zawsze najbardziej fascynują chłopców.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji i opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Archiwum strony

Poczta pracownicza