Strona główna » z życia szkoły » Dzień Patrona 2011

Dzień Patrona 2011

Dzień Patrona ‚2011

By słowa nie były większe od czynów„. Cytat ten stał się mottem Dnia Patrona w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu. Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter, ponieważ połączona była z rocznicą erygowania Sanktuarium w Otyniu.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością JE Ks. Biskup Adam Dyczkowski, Marszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Wójt Gminy Otyń Teresa Kaczmarek, Radni Gminy Otyń i Powiatu, Dyrektor Delegatury Lubuskiego Kuratorium Remigiusz Majewski, Dyrektor Zespołu Szkół w Otyniu i wielu innych znakomitych gości.

Uczniowie naszej szkoły przenieśli widzów w świat wyobraźni sienkiewiczowskiej. Podróż po twórczości naszego patrona rozpoczął tradycyjny krakowiak. W scenariuszu opracowanym przez panie Katarzynę Migacz i Iwonę Stefaniak nie zabrakło recytacji fragmentów utworów Sienkiewicza, prezentacji najbardziej znanych i lubianych postaci z kart powieści polskiego noblisty. Młodsze dzieci prezentowały tańce afrykańskie i indiańskie.

Po przedstawieniu nauczyciele i goście spotkali się w przygotowanej przez nauczycieli „Sienkiewiczówce” na tradycyjnym polskim chlebie ze smalcem. Potem udaliśmy się na uroczystą mszę w Saktuarium otyńskim celebrowaną przez Biskupa Adama Dyczkowskiego.

Niezwykły dzień dobiegł końca, ale wrażenia pozostały w jej uczestnikach. Mamy nadzieję spotkać się w przyszłym roku.

Aby obejrzeć galerię zdjęć z Dnia Patrona, prosimy kliknąć na okładkę albumu widoczną na początku tego wpisu.

Archiwum strony

Poczta pracownicza