Strona główna » z życia szkoły » Zagraj rodzinnie – relacja

Zagraj rodzinnie – relacja

Wtorkowe popołudnie 17. kwietnia 2012 roku stało w niedoradzkiej szkole pod znakiem wspólnego, rodzinnego grania w gry planszowe dla małych i dużych. W imprezie zorganizowanej przez panie Jolantę Piechowiak i Katarzynę Cybulską z oddziałów przedszkolnych oraz pana Marcina Szramę, opiekuna Szkolnego Klubu Gier Planszowych „Zagraj”, udział wzięło 28 rodzin. Szczególnym gościem „Zagraj rodzinnie” była dyrektor szkoły, pani Urszula Wiśniewska.

Do dyspozycji grających oddano dwie sale z bogatą biblioteczką gier. W jednej przygotowano gry dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas podstawówki, w drugiej tytuły dla starszych dzieci, młodzieży, a także te, w które z powodzeniem zagrać można w dorosłym gronie. W sumie do wyboru było około 30 różnych planszówek, wśród nich gry najpopularniejsze wśród członków Klubu „Zagraj” oraz tytuły, które dwa lata wcześniej były kanwą planszówkowego projektu „Planeta zmysłów”, realizowanego w gronie przedszkolaków i ich rodziców. Ponieważ w obu salach szybko zrobiło się tłoczno, grano również na szkolnym korytarzu, gdzie zaradni organizatorzy przyszykowali kilka dodatkowych stolików.

W sali z grami dla starszych dzieci i dorosłych największą popularnością cieszyły się następujące tytuły: „Carcassonne”„LEGO Minotaurus”, „Regatta”, „Kto jest kto”, „Igloo Pop”, „Super farmer”  oraz „Qwirkle”. Sporo emocji i pozytywnych wrażeń było też przy stoliku, przy którym pani Dyrektor grała z piątoklasistkami w „Marrakech”.

Z kolei grono rodziców z przedszkolakami i młodszymi uczniami podstawówki najchętniej grało w „Kota w worku” z programu wydawnictwa Granna, a także w „Dzieci z Carcassonne”, „Serpentinę” i „Kurczakowe memo”.

Z kolei przy stoliku członków Klubu „Zagraj”, którzy podczas imprezy mieli mniej czasu do grania, ponieważ pomagali przy tłumaczeniu zasad, królowały „Scrabble”. Nasza szkoła przystąpiła bowiem niedawno do programu „Scrabble w szkole”.

Dopełnieniem wspólnego grania był konkurs z nagrodami. Zadanie na kuponie konkursowym było proste i polegało na poprawnym przyporządkowaniu elementów gier. Wszystkie rodziny wykazały się sokolim okiem i poradziły sobie z nim bez problemu, dlatego też każda wróciła do domu z jakąś nagrodą.

Przy organizacji „Zagraj rodzinnie” wsparła naszą szkołę konińska firma G3, która już wcześniej obdarowała Klub „Zagraj” ogromnym pakietem gier planszowych, a teraz przysłała część nagród oraz biuletyny „GRA”, które dzieci i rodzice mogli ze sobą zabrać do domu, aby na spokojnie poczytać, w co obecnie gra się w Polsce. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.

Chcielibyśmy, żeby kwietniowa „Zagraj rodzinnie” – pozytywnie odebrana zarówno przez dzieci i rodziców – nie pozostała pierwszą i jedyną planszówkową imprezą w Niedoradzu, dlatego postaramy się w przyszłości zorganizować kolejną jej edycję. Miejmy nadzieję, że i sponsorzy dopiszą.

Archiwum strony

Poczta pracownicza